День народження: 11 жовтня 1986 р.\ Місце народження: м. Потсдам, Німеччина\ Зріст: 195 см.\ Вага: 86 кг.\ Сімейний стан: одружений з Ольга Дудь\
11 жовтня 1986 року – день народження Юрія Олександровича Дудя. Місцем народження став Потсдам – німецьке місто тоді ще Німецької Демократичної Республіки. Має громадянство російське, але за походженням – українець. Так Юрій Дудь говорить про це: «Я чистокровний українець, але не вживаю ні сала, ні майонезних салатів. Живу в Росії з чотирьох років, відчуваю себе людиною російською і не збираюся змінювати ні місце проживання, ні громадянство».
З дитинства страждав від бронхіальної астми, через що згодом не зміг повноцінно займатися футболом. Оскільки його сім’я була не заможною, вже з малих років Юрій писав нотатки для різних видань (в т.ч. «Юношеської газети»). У старших класах школи працював у газеті «Известия».
У 2008 році він отримав диплом факультету журналістики Московського державного університету. До моменту закінчення він вже встиг набути досвіду роботи журналістом у виданні «Сегодня», на каналі «НТВ» та радіо «Сити-FM».
У 2004 році 18-річний Юрій Дудь працював кореспондентом на літніх Олімпійських іграх в Афінах. Три роки потому молодий журналіст влаштувався в щомісячний журнал «PROспорт», відомий «глянець» на спортивну тематику.
З 2011 по 2013 рік Юрій вів футбольну телепередачу «Удар головою» на каналі «Росія 2».
Видовище визнали «найзухвалішою та модною програмою на спортивну тематику 2010-х років», значною мірою завдяки іронічному Юрію (хоча чимало глядачів вважали його сарказм награним). Попри популярність програми, у 2013 році керівництво телеканалу вирішило припинити її випуск. Дудь пов’язував це з тим, що канал перестав транслювати великі футбольні змагання.
У 2011 році, паралельно з роботою над шоу «Удар головою», Юрія Дудя призначили головним редактором інтернет-порталу Sports.ru. На той час йому виповнилося 24 роки.
2 січня 2014 року Юрій Дудь зареєструвався на YouTube і назвав свій канал простим іменем «вДудь». Проте перше відео вийшло лише у лютому 2017 року (випуск з Бастою). Перший же ролик з пам’ятним джинглом «Юрій буде Дудь» зібрав за добу 100 тисяч переглядів, а сам канал в рекордно короткий термін став «мільйонником».
У 2015 році молодий чоловік став ведучим програми «Культ туру» на спортивному каналі «Матч ТВ». У його студії встигли побувати тренер російської збірної Леонід Слуцький, футболісти Федір Смолов та Василь Березуцький і палкий футбольний прихильник Михайло Боярський.
У 2016 році Юрій разом із футболістом Євгеном Савіним (співведучий шоу «Культ туру») став лауреатом премії «Людина року» в номінації «Обличчя з телевізора» за версією журналу «GQ». На початку 2017 року проєкт було закрили через відмову спонсора.
Тривалий час Юрій поєднував блогерську діяльність з посадою головреда Спортс.ру, але восени 2018 року залишив команду видання. Учасниками програми «вДудь» у різний час були відомі особистості, такі як Баста, Скриптоніт, Сергій Шнуров, блогер Микола Соболєв, Гуф, Іван Дорн, засновник «Версусу» Ресторатор, Олексій Навальний, кінокритик Євген Баженов, автор блогу «Щоденник хача» Аміран Сардаров, музичний продюсер Макс Фадеєв, Noize MC та чимало інших.
До кожної розмови він готується з справжнім професіоналізмом. У своїй програмі любить ставити зухвалі, іноді навіть сміливі запитання. Наприклад, в інтерв’ю з Бастою (Василь Вакуленко, засновник лейблу Gazgolder) Юрій зачепив тему його залежності від наркотиків і навіть поцікавився про момент, коли репер був найближче до смерті; обговорив конфлікт з Децлом, поставив питання про прибутки та витрати Басти. Мабуть, найпопулярніший випуск – інтерв’ю з Настею Івлєєвою. Дудь не посоромився запитати про деталі її особистого життя з Елджеєм і про те, що приваблює її в чоловіках.
Останнім часом Юрій Дудь приділяє все більше уваги створенню документальних стрічок на гостру соціальну тематику. Зібравши багатомільйонну аудиторію завдяки розмовам із зірками найрізноманітнішого штибу, він привертає увагу глядачів до дійсно важливих проблем і давно перестав бути просто інтерв’юером з незручними питаннями.
Фільми про існування на Колимі та про катастрофу Беслану зібрали майже 20 мільйонів переглядів. Документальну стрічку про ВІЛ-епідемію в Росії демонстрували на засіданні в Держдумі. Відео отримало позитивні відгуки на найвищому рівні, хоча традиційно прокремлівські видання критикують творчість Юрія. Але головне, що з фільмом ознайомилося керівництво Міністерства охорони здоров’я, пообіцявши вивчити дані та опрацювати комплекс заходів, про які йдеться у відео.
Звісно, більш ретельний та уважний підхід до створення контенту вплинув на частоту появи нових відео на каналі Дудя. Якщо раніше нові розмови з’являлися на каналі в середньому 3-4 рази на місяць, тепер їх кількість зменшилася. Але у Юрія є також особистий блог, де він обговорює актуальні питання держави та суспільства і ділиться знімками з подорожей.
До жовтня 2021 року загальний перегляд усіх роликів Дудя перевищив 1,5 мільярда (мільярдну позначку він подолав за рік до цього). Найпопулярніше відео на його каналі, яке набрало понад 40 мільйонів переглядів, – тригодинна документальна стрічка про Кремнієву долину, світовий центр прогресу та IT-технологій.
На другому місці ролик з Настею Івлєєвою, однією з небагатьох жінок, які давали Юрію інтерв’ю. Юрія часто дорікають у сексизмі через те, що він практично не бере розмови з жінками. Окрім Івлєєвої, з Дудем у рамках його шоу спілкувалися Ксенія Собчак, Юлія Навальна (у переліку терористів та екстремістів Росфінмоніторингу) (в рамках розмови з Олексієм Навальним після його отруєння), співачка Монеточка (у реєстрі іноземних агентів Мін’юсту РФ) та Саша Бортич.
Третє місце у відео з Дмитром Нагієвим – актор приємно здивував глядачів інтелектом, ввічливістю (всю дорогу він звертався до Юрія на «Ви») та невичерпним оптимізмом. На четвертому місці вже згадане вище інтерв’ю з Олексієм та Юлією Навальними, яке Юрій взяв у подружжя після отруєння опозиційного політика «новічком» влітку 2020 року. Опозиціонер Навальний був першою особистістю, в якої Дудь брав повторну бесіду.
У п’ятірку найпопулярніших відеоробіт Дудя потрапив репер Моргенштерн (в переліку іноземних агентів Міністерства юстиції РФ). Ця розмова (а також інтерв’ю з Івангаєм) спричинила адміністративну справу проти Юрія – за просування наркотичних речовин. Обидва ці персонажі згадували заборонені препарати як невід’ємну складову їхньої життєпису, і, незважаючи на застереження про те, що наркотики – це шкідливо і пробувати їх не варто жодній людині, «Ліга безпечного інтернету» ініціювала звернення до Головного управління контролю за обігом наркотиків при МВС. Суд визнав Дудя винним та засудив його до штрафу у сто тисяч рублів.
Ще однією значущою працею Дудя як документаліста став фільм «Чому в Росії катують». Попередньою до нього була історія з відеозаписами з місць позбавлення волі, архів з якими – понад 40 гігабайт – правозахисники вивезли з Росії та оприлюднили. Жахливі кадри з тортурами ув’язнених стали незаперечним доказом того, що в російських в’язницях на постійній основі знущаються з людей. Але фільм Юрія Дудя присвячений не тортурам у в’язницях, а катуванням у поліції, оскільки, за словами журналіста, звичайним громадянам важко уподібнитися ув’язненому, а жертвою поліцейського свавілля може стати кожен.
У лютому 2022 року «Ліга безпечного інтернету» на чолі з Катериною Мізуліною порушила питання про визнання Юрія Дудя іноземним агентом. Ця ініціатива збіглася з публікацією Юрія з чітким антивоєнним закликом, яким він прокоментував початок збройного конфлікту в Україні.
Станом на травень 2025 року Юрій Дудь залишається однією з найвпливовіших постатей у російськомовному медіапросторі, продовжуючи свою діяльність як журналіст, документаліст і блогер.
Його YouTube-канал «вДудь» налічує понад 10 мільйонів підписників і понад 2 мільярди переглядів, що робить його одним із найпопулярніших у російськомовному сегменті YouTube.
У 2023 році Дудь випустив кілька документальних фільмів, присвячених темам свободи слова, прав людини та впливу пропаганди на суспільство.
Через свою активну громадянську позицію та критику політики російської влади, Дудь зазнав переслідувань. У 2022 році його було внесено до реєстру «іноземних агентів» Міністерства юстиції.
У 2024 році Дудь подорожував Сполученими Штатами, де проводив інтерв’ю з російськими та східноєвропейськими емігрантами, обговорюючи питання культури, історії та майбутнього російсько-американських відносин.
Таким чином, Юрій Дудь продовжує активно працювати над створенням контенту, спрямованого на висвітлення соціально важливих тем, зберігаючи свою незалежну позицію та підтримку демократичних цінностей.
Увійдіть у свій обліковий запис