Мухаммад Захур

Останні новини

ВІДЕО

ДЕТАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

Мухаммад Захур народився 1955 року у місті Карачі (Пакистан) у родині державного службовця. У школі захоплювався різними видами спорту (крикетом, хокеєм на траві, баскетболом, гімнастикою, тенісом, легкою атлетикою). Його захопленням було збирання поштових марок. Також він мав велику пристрасть до співу та продовжував улюблену справу під час навчання в коледжі та університеті.

У 1974 році Мухаммад Захур прибув до СРСР за державною стипендією від Пакистану для здобуття освіти у галузі металургії в Донецькому національному технічному університеті. У 2007 році в цьому ж навчальному закладі він успішно захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата наук за спеціальністю «Процеси та машини обробки тиском». Тема дисертації – «Вдосконалення та впровадження методів розробки калібрувань валків та технології виробництва трубних заготовок великих діаметрів на обжимно-заготовочному стані».

Професійна діяльність


Після закінчення вищої освіти в СРСР, Мухаммад Захур декілька років працював на підприємстві Pakistan Steel (найбільший виробник сталі в Пакистані). Але після початку війни в Афганістані, переїхав до Москви, де очолив Пакистанський Торговий дім.

У 1991 році заснував компанію з торгівлі металом MetalsRussia, яка згодом змінила назву на ISTIL (International Steel and Tube Industries Limited). Спочатку компанія спеціалізувалася на реалізації сталі, виробленої в країнах СНД, а потім розширила свою діяльність на країни Азії (Гонконг, Сінгапур, Таїланд, ОАЕ, Пакистан, Іран), Велику Британію та Північну Америку.

У квітні 2008 року Мухаммад Захур, на піку цін на метал, вирішив повністю позбутися свого металургійного бізнесу. Він продав Донецький електросталеплавильний завод російському бізнесмену Вадиму Варшавському за 1 мільярд доларів США.

У 2009 році ISTIL Group розпочала вкладення коштів у нові сфери – нерухомість, готельний бізнес, медіа, DTH / IPTV, банківська справа, створення та розповсюдження кіно- та телевізійного контенту, енергетична галузь, видобуток нафти та газу, виробництво пластику та інше. Зокрема, Захур придбав український англомовний тижневик Kyiv Post і відомий київський готель Лейпциг за 35 мільйонів доларів США.

У вересні 2011 року Мохаммад Захур започаткував платформу супутникового телебачення Xtra TV із передоплатою.

Першого червня 2015 року платформа «Xtra TV» повідомила про часткове припинення роботи, а невдовзі стало відомо, що її новим власником стала Медіа Група Україна Рината Ахметова.

У 2018 році Мохаммад Захур продав тижневик Kyiv Post багатію з Одеси Аднану Ківану.

Мухаммад Захур

Майно


У 2013 році журнал Фокус включив Мохаммада Захура до переліку «100 найбагатших людей України», оцінивши його капітал у 600 мільйонів доларів США (22-га позиція у списку).

Родина


У 2003 році Мохаммад Захур одружився зі співачкою Камалією. У 2013 році у пари народилися двійнята – доньки Мірабелла та Арабелла. У Мохаммада Захура є син Арман та донька Таня від попереднього шлюбу. У 2023 Камалія та Мохаммад Захур розлучилися.

Станом на 2025 рік Мохаммад Захур — британо-український бізнесмен пакистанського походження — продовжує активно займатися підприємницькою та громадською діяльністю, попри складні обставини, спричинені війною в Україні.

Захур є засновником та основним власником групи компаній ISTIL Group, яка включає інвестиції в металургію, нерухомість, медіа та готельний бізнес. У 2010 році його визнали найбагатшим іноземним інвестором в Україні, а у 2014-му його статки оцінювалися в $500 мільйонів.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Захур переїхав до Лондона, де проживає разом із доньками Арабеллою та Мірабеллою. Незважаючи на це, він продовжує підтримувати зв’язок з Україною, зокрема через національну музичну премію YUNA, співзасновником якої є. У 2025 році він заявив, що поки не планує продавати премію, оскільки прагне перетворити її на справжній бренд.

У квітні 2025 року Захур разом із колишньою дружиною Камалією та доньками відвідав Португалію, продемонструвавши збереження дружніх стосунків після розлучення.

Мохаммад Захур залишається впливовою фігурою в українському бізнес-середовищі, продовжуючи підтримувати культурні ініціативи та зберігати зв’язок з Україною, попри виклики, спричинені війною.

Мухаммад Захур

Анна Андрійчук-Завгородня

7 хвилин на перегляд

Артемій Єгоров

9 хвилин на перегляд

Олександра Кучеренко

5 хвилин на перегляд

Пінар Деніз

6 хвилин на перегляд

Олексій Гнатовський

3 хвилин на перегляд

Анна Андрійчук-Завгородня

7 хвилин на перегляд

Хлоя Севіньї

4 хвилин на перегляд