Джордже Сіміон

Останні новини

ВІДЕО

ДЕТАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

Джордж Ніколае Сіміон (George Simion) відомий як румунський громадський діяч та політик. У засобах масової інформації його зазвичай описують як прихильника Дональда Трампа, опонента військової підтримки України та прибічника об'єднання Румунії та Молдови.

Дитинство та юність

 

Джордж Ніколае Сіміон народився 21 вересня 1986 року у місті Фокшани, розташованому в жудеці Вранча Республіки Румунія. Його батьки за освітою економісти, мати вела облік у декількох компаніях, батько займав посаду в Румунському банку розвитку. Дитинство Георгія минуло у сільській місцевості і, за його словами, було сповнене оповідань у дусі «Спогадів дитинства» молдавського класика Іона Крянгэ. До міста вони з сестрою їздили разом зі старшими родичами, щоб придбати продукти або одяг.

У молодому віці Сімьйон був першим учнем у сільському класі та вважався «ботаніком». Пізніше він переїхав до Бухаресту, де працювали батьки, і вступив там до Національного коледжу Георгія Лазаря. Юнак обрав напрямок «філологія», проте читання не надто його захоплювало. Закінчивши коледж, Георгій став студентом факультету управління та бізнесу Бухарестського університету, де навчався до 2008 року. З 2008 по 2010 рік він здобував освіту в магістратурі Університету імені Александру Іоана Кузи в Яссах за спеціальністю «історія».

Джордже Сіміон

Кар’єра Георгія Сімьйона

 

Вперше Георгій Сімьйон привернув до себе увагу у 2004 році, коли взяв участь в акції, присвяченій 15-й річниці Румунської революції: він тримав банер з написом «Герої ніколи не вмирають». Пізніше молодика помітили у різних акціях протесту. Наприклад, разом з однолітками Георгій залишав на великих транспортних розв’язках країни графіті з написом «Бессарабія – це Румунія». А у 2008 році, опинившись з візитом у румунському парламенті, Сімьйон різко розкритикував сенатора Шербана Ніколає, завдяки чому його ім’я потрапило в новини.

У 2011 році Джордже створив об’єднання громадських організацій Action 2012, що відстоювало злиття Молдови та Румунії. У 2015–2016 роках Action 2012 брала участь у демонстраціях у Молдові, пов’язаних з втратою $1 млрд з трьох молдавських банків. Внаслідок цього Бюро з міграції та притулку Республіки Молдова визнало Симіона небажаною особою та наказало вислати його з країни, побачивши в його присутності «можливу загрозу стабільності». З цієї ж причини Джордже не зміг бути присутнім у Кишиневі на завершальному етапі маршу, організованого ним у 2018 році, з нагоди сторіччя приєднання Трансильванії та Буковини до Румунії.

Політичну діяльність Симіон розпочав у 2019 році, оголосивши про висунення своєї незалежної кандидатури на вибори до Європейського парламенту. Однак за підсумками голосування він не отримав місця в Європарламенті, набравши 1,3% голосів. Того ж року Джордже заснував політичну партію «Альянс за об’єднання румунів» (скорочено AUR), яка виступає за об’єднання Молдови з Румунією. У грудні 2020 року за результатами парламентських виборів партія набрала 9% голосів, а Симіон був обраний членом палати депутатів.

У червні 2024 року, невдовзі після місцевих виборів, політик висунув свою кандидатуру на посаду президента. У своїй передвиборчій програмі він пообіцяв виборцям реалізувати 200 заходів, зокрема будівництво 1 мільйона квартир вартістю €35 тис., що відповідає виробничим витратам. У першому турі президентських виборів Симіон набрав 13,9% голосів і посів четверте місце, тоді як лідером став Келін Джорджеску з 23%. Джордже висловив йому свою підтримку у другому етапі, який мав відбутися 8 грудня, але за два дні до цього Конституційний суд Румунії анулював результати першого туру нібито через іноземне втручання.

Джордже Сіміон

Особисте життя

 

Про особисте життя Джордже Симіона на ранньому етапі його біографії немає жодних відомостей. Зі своєю теперішньою дружиною Ілінкою Мунтяну він познайомився у 2019 році.

Подружжя не демонструвало свої почуття протягом двох років, а у 2022 році, щоб припинити плітки про розрив, узаконило свій союз. В інтерв’ю для порталу Adevarul Ілінка поділилася, що Джордже обрав незвичайний метод освідчитися їй. Вони їхали автомобілем до міста Бекеу, коли їх зупинили представники правопорядку та попросили надати документи. Згодом офіцер оголосив, що у пана Сіміона є дарунок для Ілінки, та вручив обручку.

Весілля у стилі сільського свята відбулося у місті Мечука та було розраховане на десять тисяч запрошених, хоча фактично зібралося менше. Джордже та Ілінка виконали перед гостями весільний танець, а потім відвідували святкові майданчики та спілкувалися з присутніми. Була організована пряма трансляція, на головній арені виступили рок- та фолк-музиканти, такі як Софія Віков’янка, Адріан Недін, Марія Георгіу. 24 квітня 2024 року у пари народився первісток – син, якого назвали Раду. При цьому Сіміон заявив, що бажає ще одну дитину, доньку, якій вже придумав ім’я – Марія.

Джордже Сіміон

Джордже Сіміон сьогодні

 

Наразі Джордже Сіміон є віце-президентом Партії європейських консерваторів та реформаторів, його обрали на цю посаду у січні 2025 року. Пізніше він заявив, що на повторних президентських виборах у Румунії підтримуватиме кандидатуру Келіна Джорджеску, але оскільки Центральна виборча комісія відхилила її, сам висунув свою кандидатуру на посаду президента Румунії. Повідомляється, що Сіміон зібрав на свою підтримку 604 тисячі підписів виборців (при мінімумі в 200 тисяч) та подав свою заявку у визначений термін. Її схвалили наступного дня.

Перший етап повторних виборів президента Румунії відбувся на початку травня 2025 року. Румунський новинний ресурс HotNews з посиланням на дані ЦВК повідомив, що перемогу на першому етапі здобув Джордже Сіміон, набравши 41 відсоток голосів.

На наступних позиціях розмістилися Нікушор Дан (21%), Крін Антонеску (20,1%), Віктор Понта (13%) та Олена Ласконі (2,7%).

Як повідомляє BBC, підсумки голосування очікують не лише в Румунії, але й в інших державах. У передвиборчій платформі Сіміон зосередився на невдоволенні співвітчизників підтримкою України та українських біженців. Щодо його погляду на Росію, то у бесіді з британським виданням Financial Times політик іменував її «найбільшою небезпекою для європейських країн».

Станом на травень 2025 року Джордже Сіміон є однією з найвпливовіших та водночас суперечливих фігур у румунській політиці. 38-річний лідер ультраправої партії «Альянс за об’єднання румунів» (AUR) вийшов у другий тур президентських виборів, які відбудуться 18 травня 2025 року, де змагатиметься з проєвропейським кандидатом, мером Бухареста Нікушором Даном.

Джордже Сіміон

Зовнішня політика та суперечки

 

Сіміон виступає проти військової допомоги Україні та закликає до нейтралітету Румунії у війні. Він також критикує керівництво ЄС, хоча й не виступає за вихід з Союзу. Його позиція викликає занепокоєння серед західних партнерів, особливо в контексті підтримки України та стабільності в регіоні.

Джордже Сіміон

Вплив на Румунію та Європу

 

Можлива перемога Сіміона може змінити зовнішньополітичний курс Румунії, послабити її позиції в ЄС та НАТО, а також вплинути на підтримку України. Його критики вважають, що така політика може ізолювати країну та зменшити інвестиційну привабливість.

Джордже Сіміон

Цікаві відомості

 
  1. Сіміон – автор двох творів: «Замкнені у лабіринті» про історію Республіки Молдова та «Як я їх зустрів» про румунських політиків.
  2. Дипломна робота Джордже мала назву «Злочини комунізму».
  3. 3 березня 2009 року, в день народження колишнього президента Румунії Іона Ілієску, Сіміон запалив свічки перед його будинком на згадку про жертв революції 1989 року та мініаді (страйку шахтарів) 1990 року.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ “Про авторські та суміжні права – “Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою.”

Стівен Кінг

38 хвилин на перегляд

Марта Адамчук

4 хвилин на перегляд

Юлія Зорій

6 хвилин на перегляд

Шайя Лабаф

13 хвилин на перегляд

Олена Усик

5 хвилин на перегляд

Ембер Герд

16 хвилин на перегляд

Яхья Абдул-Матин II

4 хвилин на перегляд

Ольга Романовська

11 хвилин на перегляд

Дмитро Монатік

7 хвилин на перегляд

Крістофер Ебботт

6 хвилин на перегляд

Злата Огнєвіч

7 хвилин на перегляд