Алла Пугачова

Останні новини

ВІДЕО

ДЕТАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

Алла Борисівна Пугачова – неперевершена ікона російської естради, народна артистка СРСР, авторка пісень, телеведуча. Її мелодії ставали всенародними хітами у багатьох державах, що дозволило здобути звання королеви сцени. У творчості цієї знаменитості нараховується безліч композицій, а її сольна дискографія містить велику кількість альбомів, загальний наклад яких сягає 250 мільйонів примірників.

Дитинство та юність

 

Алла Пугачова народилася 15 квітня 1949 року (за знаком зодіаку – Овен) у столиці Росії в родині ветеранів війни – матері Зінаїди Архипівни Одєгової та батька Бориса Михайловича Пугачова. Батьки назвали доньку на честь відомої акторки МХАТ Аллі Тарасової. Вона стала другою дитиною в сім’ї, але її старший брат Геннадій помер у ранньому віці від дифтерії. Усе дитинство майбутньої Примадонни пройшло в Зонточному провулку на Крестьянській заставі в Москві, де вона росла разом з місцевими дітьми в умовах післявоєнного часу.

Музика увійшла в життя Алли ще до початку навчання в школі. У дитинстві, коли Пугачовій було лише 5 років, її мати запросила додому вчительку музики, яка виявила в учениці ідеальний слух та музичний талант. З того дня в повсякденне життя майбутньої народної артистки увійшли заняття на фортепіано, які тривали щодня по 3 години у музичній школі № 31.

Наполегливі тренування на музичному інструменті дали результати вже за кілька місяців: п’ятирічна Алла вийшла на сцену колонного залу Будинку союзів і виступила на збірному концерті радянських музикантів.

У 1956 році Пугачова пішла в 1-й клас. Алла відрізнялася від однолітків незалежним характером та отримувала докори від вчителів за зухвалу поведінку. Проте це не заважало майбутній артистці бути відмінницею.

До моменту закінчення восьми класів у загальноосвітній школі № 496 Пугачова вже завершила навчання і в музичній школі по класу фортепіано.

Молода виконавиця не уявляла майбутнє без музики, тому вступила до училища Іпполітова-Іванова на диригентсько-хорову спеціальність.

Початок музичної діяльності

 

Пугачова почала виступати, ще будучи студенткою, а згодом записала свою першу сольну пісню «Робот», яка була представлена у програмі «З добрим ранком». Дебют співачки супроводжувався великим визнанням, вже в юності її помітили композитори, які пропонували співпрацю.

Зацікавила Пугачову маловідомий на той час автор музики Володимир Шаїнський. Він написав для неї твори «Не сперечайся зі мною» та «Як би мені не закохатися», які здобули звання «Пісня місяця» і вивели співачку в ефір Всесоюзного радіо.

Наступні декілька років Пугачова у складі агітбригади «Юність» мандрувала Крайньою Північчю та Заполяр’ям. Вона виступала перед буровиками, нафтовиками та геологами з піснями «Просто дуже люблю», «Король, квіткарка і блазень» та твором власного авторства «Єдиний вальс». Ці тривалі гастролі негативно позначилися на навчанні в музичному училищі: Пугачову відсторонили від складання випускних іспитів.

Як покарання студентку направили на роботу вчителькою музики до московської школи № 621. Після піврічної практики співачці, яку учні за гучний голос прозвали Алка-крикунка, все ж вдалося скласти державні іспити в «Іпполітівці» та отримати диплом диригента хору.

Пугачова не поспішала ставати диригентом, вона влаштувалася солісткою до бригади естрадно-циркового училища, у складі якої гастролювала по селах та містечках, розважаючи місцевих робітників цирковими та музичними номерами. У 1969 році співачка покинула бригаду та спробувала себе в ролі солістки музичного ансамблю «Новий електрон». Через півтора року Пугачова перейшла до гурту «Москвичі», а через деякий час потрапила до колективу «Веселі хлопці».

Саме у складі «Веселих хлопців» співачка здобула на фестивалі «Золотий Орфей» головний приз за пісню «Арлекіно».

Алла Пугачова

На хвилі успіху протягом усього 1976 року Алла відвідувала міжнародні музичні фестивалі. Вона побувала в Каннах на музичній виставці MIDEM, у НДР, де брала участь у телепередачах та записала перший сингл Harlekino, у Чехословаччині, куди її запросили почесною гостею на фестиваль «Братиславська ліра», в Польщі, де виступила на концерті зірок «Сопот-76».

Такий розквіт Пугачової обурив інших учасників «Веселих хлопців», які фактично перетворилися на простих акомпаніаторів Алли Борисівни. Незадоволення з цього приводу висловлював і керівник ансамблю Павло Слободкін, який вступив у суперечку з знаменитістю, що спричинило її відхід із «Веселих хлопців».

Сольна творчість Алли Пугачової

 

Наприкінці 1976 року Примадонна остаточно вирішила розпочати сольну кар’єру та влаштувалася солісткою в Москонцерт. Тоді ж вона вперше стала лауреатом «Пісні року – 76» та учасницею новорічного «Блакитного вогника» з піснею «Дуже добре».

Через рік Алла виступила в «Лужниках» та отримала почесну «червону лінію» від Москонцерту, що давала право гастролювати з сольними концертами територією СРСР та за його межами.

У 1978 році Пугачова записала перший сольний альбом під назвою «Дзеркало душі», над яким працювали композитори Олександр Зацепін, Борис Рачков та сама Примадонна під псевдонімом Борис Горбонос. Дебютний альбом Алли Борисівни став найпродаванішим на території Союзу, тому було вирішено випустити декілька експортних варіантів платівки різними мовами, які принесли артистці світову популярність.

На початку 80-х років Алла Пугачова випустила ще два альбоми: «Підіймись над метушнею» та «Чи то ще буде». Тоді ж вона познайомилася з Раймондом Паулсом та Іллею Рєзніком, які написали для Алли Борисівни незабутні хіти «Маестро», «Час для справи» та «Мільйон червоних троянд».

Ці композиції принесли виконавиці дивовижний тріумф – розійшлися на міні-альбомі накладом 6 мільйонів примірників по всьому світу та дарували почесний статус радянської суперзірки.

Не меншої слави набула мелодія Раймонда Паулса на вірші Іллі Рєзніка «Старовинний годинник», яка з’явилася у репертуарі Примадонни у 1981 році.

У програмі «Новорічна вистава» 1983-го виконання «Мільйона червоних троянд» супроводжувалося виступом Алли Пугачової на трапеції. Сама артистка зізнавалася пізніше, що висоти вона боїться найбільше у житті.

Наступна декада в кар’єрі Пугачової була пов’язана з музикою та досягненнями. Нескінченні міжнародні гастролі, вихід хітів «Айсберг», «Балалайка», «Дві зірки», «Гей, ви там, угорі» супроводжувався зміною образу Алли Борисівни. Пугачова почала позиціонувати себе у стилі рок-співачки, який дозволив їй засяяти навіть у нью-йоркському «Карнегі-холі».

У 1988 році легенда радянської естради заснувала власний Театр пісні, до якого запросила талановитих молодих вокалістів. Після цього створила щорічний пісенний фестиваль під назвою «Різдвяні пісні», на сцені якого підопічні Примадонни демонстрували творчі здобутки.

У грудні 1991 року, напередодні розпаду СРСР, Алла Пугачова була удостоєна звання народної артистки та стала останнім творчим діячем Союзу, який отримав цей титул. Після вступу країни у нову еру кардинальні зміни відбулися і в кар’єрі Пугачової. Вона вирішила спробувати себе у бізнесі, найуспішнішими проєктами Примадонни стали випуск марки взуття під брендом Alla Pugachova, однойменні парфуми та журнал «Алла» під редакцією співачки.

Алла Пугачова

У 1995 році Пугачова заявила, що йде у творчу відпустку, і запропонувала всім охочим зайняти її місце на музичному п’єдесталі. Вона записала заключний сольний альбом «Не завдавайте мені болю, панове», до якого увійшли хіти «Любов, схожа на сон», «Справжній полковник» і «Мері».

Диск був розповсюджений величезним накладом, а прибуток співачки склав 100 тисяч доларів, що в ті часи вважалося безпрецедентним.

Через два роки Примадонна вирішила повернутися на арену в межах міжнародного пісенного змагання «Євробачення-97».

Власне, історія потрапляння на конкурс не така проста. Спочатку канал ОРТ обрав серед усіх кандидатів Валерія Меладзе, для якого Алла Борисівна написала пісню «Примадонна». Та перед змаганням Меладзе захворів, і керівництво каналу відправило на «Євробачення» Аллу Пугачову, де артистка посіла зрештою 15-те місце.

Участь у «Євробаченні» спонукала виконавицю повернутися на велику сцену. Вона підготувала два сольних виступи «Вибране» та «Так!», з якими вирушила у велике турне світом. За три роки Пугачова дала 150 концертів у Росії, країнах СНД, а також у Німеччині, Ізраїлі, Греції, США та Великій Британії. Окрім концертної діяльності, вона відродила й проєкт «Різдвяні зустрічі». На перетині століть з’явилися відомі відеороботи співачки, створені на пісні «Негода», «Запроси мене з собою», «Безсоння».

Пройшовши не найлегший життєвий шлях, Алла Борисівна досягла бажаного. Її поважають, цінують, їй наслідують. У 2005 році вона стала організатором найпопулярнішого на той час музичного фестивалю «Пісня року» разом з Ігорем Крутим та музою не менш значущого музичного шоу в Юрмалі «Нова хвиля».

У 2007 році Пугачова стала художнім керівником радіостанції «Алла». Знаменитість відповідально ставилася до вибору репертуару, сама вела програми в ефірі. За короткий час радіо почали слухати понад мільйон людей.

У 2008-му її дискографію доповнив альбом «Запрошення на захід сонця», який став 17-тою студійною роботою. Крім загальновідомих хітів, до нього увійшли пісні «З нізвідки», «Гуд-бай», «Без мене» та інші. Композицію «Знову заметіль» Пугачова записувала в дуеті з дочкою Кристиною Орбакайте, авторство належить Костянтину Меладзе та Джахану Полляєву.

Досягнення Алли Пугачової у музичній діяльності були відзначені багатьма цінними відзнаками, зокрема медаллю Кембриджського центру «2000 видатних музикантів XX століття» та премією «Овація» у категорії «Співачка десятиліття». Композиції Примадонни з’являлися у збірниках золотих хітів різних років. Вірші для її пісень писали різні поети, для кожного було великою честю долучитися до створення нової мелодії виконавиці.

5 березня 2009 року Пугачова оголосила про припинення кар’єри та вирушила у прощальний тур «Мрії про кохання», під час якого дала 37 концертів у Росії, Казахстані, Україні, Ізраїлі, США та ще у восьми країнах світу. З того часу Примадонна дотримується обіцянки і не проводить масштабних виступів, хоча й записала декілька нових творів.

У 2015 році в межах фестивалю «Нова хвиля» відбувся творчий вечір, присвячений Валерію Леонтьєву. Запрошення на концерт отримали Алсу, Микола Басков, Діма Білан, Філіп Кіркоров та інші знаменитості. Усі виконували пісні артиста, як і він сам, заспівавши кілька композицій. Згодом у дуеті з Аллою Борисівною Леонтьєв представив власну пісню «Запізно».

А у квітні 2019 року зірка провела ювілейний концерт у Державному Кремлівському палаці. Таким чином Примадонна відзначала день народження – круглу дату у 70 років. У створенні заходу брали участь театральний режисер Філіп Григорьян, хореограф Єгор Дружинін, деякі танцювальні номери вигадував Артем Овчаренко, прем’єр Большого театру. Такий подарунок Пугачова зробила для всіх шанувальників її багаторічної творчості.

Наприкінці жовтня на Далекому Сході відбулася прем’єра кіноверсії цього концерту, а пізніше географія показів розширилася. На початку грудня на показі в Москві співачка особисто представила фільм під назвою «Той самий концерт». Увійшли туди здебільшого нові твори артистки, в тому числі й авторські. Згодом трансляція пройшла і на Першому каналі.

Успіх кінострічки «Жінка, що співає» Алла Пугачова спробувала відтворити у фільмі 1985 року «Прийшла і кажу», що базувався на реальних відеоматеріалах з творчого життя співачки. На думку експертів, цей експеримент виявився невдалим, проте глядацький інтерес не зменшився. Згодом з’явилися роботи у трьох частинах «Старих пісень про головне», у мюзиклі «За двома зайцями», який Алла Пугачова створювала разом із Максимом Галкіним* (внесений Мін’юстом РФ до реєстру іноземних агентів) та Андрієм Данилко.

Алла Пугачова ще за часів Радянського Союзу вважалася відомою медійною особистістю. Її поява в будь-якій передачі одразу впливала на показники випуску. За участю співачки виходили музичні програми («З добрим ранком», «Музичний ринг»), інтелектуальні та аналітичні проєкти («Що? Де? Коли?», «Кінопанорама», «Погляд», «50 х 50», «Бомонд», «Тема», «Година пік», «Суботній вечір»), розважальні шоу («Поле чудес», «Дві зірки», «Фактор А», «Надбання республіки»). Неодноразово артистка ставала героїнею програм Володимира Познера.

У 1997 році Алла Пугачова взяла участь у ток-шоу «Ми», а через 15 років в авторській передачі дала тележурналісту об’ємне інтерв’ю. Вона займалася пошуком талантів на «Нову хвилю» та «Фактор А», вела програму «Ранкова пошта» разом із Максимом Галкіним*.

Алла Пугачова

У 2014 році Пугачова стала учасницею шоу «Точь-в-точь» у ролі арбітра, а на початку 2015-го відкрила дитячий центр Family club, до якого входили тримовний дитячий садок, гурток розвитку дитини, школа для майбутніх мам та школа професійного творчого розвитку для дітей. Примадонна була не лише організатором та художнім керівником центру, але й його викладачем.

До 70-річчя артистки на Першому каналі підготували ефір «Пусть говорять», названий «Спеціальний випуск: Алла Пугачова та її найближчі». У день народження Примадонни в студії Дмитра Борисова з’явилася сама іменинниця, а також її найближче коло: чоловік, діти, онуки, друзі та подруги.

Не задовго до ювілею на телеканалі НТВ вийшла передача «Таємниця на мільйон», присвячена таємницям Алли Борисівни. Основними учасниками ефіру були різні особи, близькі до Пугачової. Серед них був Міколас Орбакас, який погодився поділитися про свою колишню дружину цікавими та раніше невідомими подробицями. Також у програмі взяла участь колишня теща її доньки Олена Преснякова, сусіди співачки з села Грязь, музичний оглядач Сергій Сосєдов та інші.

Алла Борисівна залишилася незадоволена побаченим в ефірі та навіть дорікнула Лєрі Кудрявцевій за те, що та «копається в смітті», ставлячи її колишнім коханим інтимні запитання. Мисткиня наголосила, що вона втомилася мовчки спостерігати, як колишні чоловіки очорняють її та дозволяють таким чином наживатися несумлінним журналістам.

Образ і зовнішність

 

На початку творчого шляху Пугачова надавала перевагу коротким сукням та спідницям, що викликало підвищений інтерес у чоловічої частини шанувальників. З часом у її шафі все частіше з’являлися вільні вбрання у вигляді балахонів, які стали своєрідною візитною карткою артистки. Складається враження, що у неї є всі відтінки та фасони таких нарядів.

У зрілому віці Алла Борисівна змінила свій образ, відклавши балахони вбік. Перед цим вона сіла на дієту, а потім почала з’являтися на різних заходах у приталених сукнях трохи вище колін, демонструючи схудлі ноги та талію. У її гардеробі з’явилися й яскравіші вбрання.

Як би не змінювався образ та стиль Примадонни, одне завжди залишається незмінним — її руде волосся. Вона могла вкоротити довжину, зробити завивку, об’єм, кучері або носити пряме волосся, але колір протягом багатьох років залишався таким самим.

Шанувальники дивуються, як співачці, яка довгі роки боролася із зайвою вагою, вдалося досягти відмінного результату схуднення.
Раніше, коли зріст Алли Борисовни становив 162 см, її вага коливалася біля 64 кг і більше, проте в останні роки співачка виглядає значно стрункішою, про що свідчать фотографії та відео з її особистого профілю в «Інстаграмі» (соціальна мережа заборонена в РФ, вона належить корпорації Meta, визнаній в РФ екстремістською).

Протягом багатьох років шанувальники спостерігають не тільки за вбранням Пугачової, але й за змінами в її зовнішності. Запитання журналістів щодо пластичних операцій співачка намагається оминати, але не приховує свого позитивного ставлення до подібних втручань. Ті, хто більш уважно стежать за життям Примадонни, стверджують, що в її житті було не одне таке втручання.

За спостереженнями користувачів мережі, через вікові зміни шкіри Алла Борисовна неодноразово вдавалася до кругової підтяжки обличчя та підборіддя, використовувала блефаропластику та позбулася мішків під очима. Дехто стверджує, що ніс та вилиці артистки також зазнали змін. Не залишилося непоміченим і тіло Примадонни: шанувальники переконані, що без ліпосакції досягти таких результатів схуднення неможливо.

Ще одна тема – волосся Пугачової. Підписники стверджують, що неможливо зберегти такий об’єм у віці 60–70 років, тому підозрюють артистку у використанні шиньонів та перук, що дозволяють змінювати зачіску, робити начісування, кучері та різні укладки.

Макіяж Примадонни також не є останньою темою в контексті обговорення зовнішності. За цим стежать стилісти зірки. З’являючись перед публікою, артистка віддає перевагу легкому макіяжу, злегка фарбує губи, наносить тон та підводить очі. Іноді додатково використовує тіні. За знімками Алли Борисовни без макіяжу, які періодично просочуються в інтернет, видно, що перед виходом з дому вона ретельно працює над собою.

У роки активних виступів вона жодного разу не дозволяла собі виходити на сцену без гриму.
На відміну від повсякденного життя, для виступів вона надавала перевагу більш виразному та стійкому макіяжу, адже під прожекторами він помітніший, і тому повинен гармоніювати з атмосферою.

Алла Пугачова

Особисте життя

 

Особисте життя Алли Пугачової не менш захопливе, ніж її сольна діяльність. Вона завжди привертала увагу оточуючих, які навіть після завершення кар’єри артистки стежать за кожним її кроком.

Перший чоловік Міколас Орбакас

 

Вперше Пугачова одружилася у 1969 році з циркачем з Литви Міколасом Орбакасом. Після оформлення шлюбу Пугачова взяла прізвище Орбакене, проте під час гастролей виступала під дівочим прізвищем. Плодом першого кохання Примадонни стала дочка Кристина Орбакайте, яка народилася у 1971 році.

Батьки сподівалися на народження хлопчика, якому вже придумали ім’я Станіслав. А для новонародженої дівчинки ім’я було обрано випадково, на честь персонажки дитячої книжки, яка випадково потрапила в руки молодій мамі. Через 2 роки після народження дочки сім’я Пугачової та Орбакаса розпалася, що не зламало перспективну зірку естради, на руках якої залишилася маленька донечка.

Згодом Кристина Орбакайте, яка побувала у кількох шлюбах, подарувала матері трьох онуків: Микиту Преснякова, Дениса Байсарова та Клавдію Земцову.

Олександр Стефанович

 

У 1977 році Алла Пугачова вдруге вийшла заміж за кінорежисера Олександра Стефановича, шлюб з яким також тривав 4 роки. Причиною розлучення подружжя стала повна відданість Примадонни музичній кар’єрі, в якій не знайшлося місця для особистого життя.

Євген Болдін

 

У 1985 році Алла Борисівна відкрила серце новому обранцю, ним був директор програм Росконцерту Євген Болдін, який став продюсером співачки на наступні 8 років. Розлучення з Болдіним у Пугачової відбулося через роман з Володимиром Кузьміним, який на той момент був її партнером по сцені.

Період шлюбу з Євгеном Болдіним досі лежить «важким каменем» на душі співачки. Відомо, що у третьому шлюбі співачка отримала можливість вдруге стати матір’ю, проте вирішила припинити вагітність заради успішної кар’єри. Це рішення виявилося вирішальним для виконавиці: вона втратила здатність мати дітей, у чому докоряє собі.

Після цього Аллі Борисівні приписували зв’язки з Раймондом Паулсом, Олександром Розенбаумом, Ігорем Тальковим та Сергієм Челобановим, які й досі залишаються загадковою сторінкою особистого життя Пугачової.

Алла Пугачова

Стосунки з Філіпом Кіркоровим

 

У 1994 році королева сцени випустила хіт «Кохання, схоже на сон» та присвятила його Філіпу Кіркорову, якого на той час вважали головним улюбленцем артистки. Новий романтичний етап розпочався 15 березня 1994 року, тоді між 28-річним поп-королем та 45-річною співачкою було укладено шлюб, який зареєстрував Анатолій Собчак.

Весілля та вінчання проходили непомітно, але розвиток їхніх відносин не дозволяв нудьгувати шанувальникам, адже музикантів оточували суперечки нетворчого характеру. Їхній шлюб називали продюсерським проєктом співачки, яка славилася підтримкою молодих виконавців російського шоу-бізнесу.

Попри все, щасливий союз Пугачової та Кіркорова протривав понад 10 років, після чого почали з’являтися чутки про розлучення зіркової пари. У 2005 році артисти офіційно розійшлися, не афішуючи справжніх причин розриву. Друзі виконавиці впевнені, що Алла Борисівна та Кіркоров розлучилися через борги Філіпа за невдалий мюзикл «Чикаго», у який він вклав $5 млн.

Шлюб з Максимом Галкіним

 

Залишивши колишнього чоловіка та все, що було з ним пов’язано, в минулому, 23 грудня 2011 року Алла Пугачова вийшла заміж за відомого гумориста Максима Галкіна, з яким познайомилася у 2000-му. Пугачова зізналася, що романтичні стосунки з Галкіним* у неї почалися ще у 2001-му, а з 2005-го вони жили в цивільному шлюбі, який вирішили узаконити лише через 10 років після знайомства.

Історія кохання Алли Пугачової та Максима Галкіна й досі обговорюється шанувальниками митців, чимало з яких переконані, що гуморист став черговим «заходом» королеви російської естради. Проте це не заважає подружжю відчувати взаємну прихильність. За словами близьких Примадонни, з Максимом Алла Борисівна вперше відчула себе справжньою жінкою, а не лише зіркою сцени.

Попри 27-річну різницю у віці, чоловік і дружина стали близькими людьми, що мають багато спільного. Максим став першим чоловіком Алли Борисівни, який запросив її проживати у власний будинок. Пара облаштувала затишне сімейне вогнище у заміському маєтку в селі Грязь на Істрінському водосховищі, яке збудував гуморист. Їхній дім нагадує справжній палац, його загальна площа становить 2,3 тис. кв. м.

Племінник Примадонни

 

Про племінника Примадонни Влада Пугачова широкому загалу стало відомо у 2019 році. З’ясувалося, родич мав проблеми з алкогольною залежністю, і тітка змушена була навіть віддати його сина Женю в іншу сім’ю. Сам Влад неодноразово заявляв, що Алла Борисівна врятувала йому життя двічі і він завжди буде їй вдячний.

Зараз чоловік одружений вдруге, а свою доньку назвав на честь тітки. Востаннє ім’я племінника з’явилося у новинних стрічках у зв’язку з виходом шоу «Нехай говорять», куди він прийшов з новою проблемою. Глядачі дізналися про фінансові труднощі підприємця та про те, що Влада Пугачову звинувачують у шахрайстві. Однак цього разу він вирішив не звертатися по допомогу до легендарної родички.

Ліза та Гаррі

 

18 вересня 2013 року в сім’ї Галкіна та Пугачової відбулася гучна подія — у зоряної пари народилися син Гаррі та донька Єлизавета, двійнята. За зізнанням Алли Борисівни, малюків виносила сурогатна мати, проте в їхніх жилах тече кров Алли та Максима.

Співачка ще за 12 років до пам’ятної події подбала про майбутнє нащадків та пройшла процедуру кріоконсервації яйцеклітин на випадок, якщо у неї не вдасться самостійно виносити дитину.

Діти Алли Пугачової народилися у селищі Лапіно, у відділенні клініки акушера Марка Куцера «Мати і дитина», та стали справжнім віддзеркаленням батьків.

Гаррі та Ліза росли у родинній казці та були оточені турботою. У дітей Пугачової та Галкіна* були власні поверхи у будинку, обладнані за всіма сучасними вимогами, та особисті няні, які цілодобово перебували з малюками.

Пильна увага вихованню дітей приділяється і самій Примадонні, яка охоче займається з дітьми. Пугачова вміло розвиває у Лізі та Гаррі Галкіних творчі здібності, завдяки чому діти рано почали танцювати та співати. Алла Пугачова вважає себе шаленою матір’ю та зізнається, що контролює процес виховання двійнят. Вона називає малюків головним щастям у житті, якому готова віддати себе повністю.

Під час свята, присвяченого триріччю дітей, Гаррі та Ліза продемонстрували гостям таланти та досягнення, до яких увійшло знання французької мови, що вивчається в елітному дитячому садку. Юну Лізу Галкіну за її музичні успіхи вже почали називати маленькою Пугачовою, вона, на думку Алли Борисівни, стане загрозою для всіх російських виконавиць.

Зараз спадкоємці зоряної пари ходять до школи. Діти підкорили публіку, адже обидва неймовірно привабливі та кумедні, до того ж розумні, в чому, звісно, заслуга батьків. Алла Борисівна приділяє велику увагу всебічному розвитку сина та дочки. Хлопці займаються спортом, вивчають іноземні мови, співають та танцюють.

Алла Пугачова

В еміграції

 

На 2022 рік був запланований концерт-присвята Примадонни за участю митців «Гоголь-центру». Організатори пообіцяли глядачам представити відомі пісні співачки у нових аранжуваннях, а також невідомі композиції Пугачової.

Проте, на початку року Алла Борисівна разом з чоловіком та дітьми вирушила до Ізраїлю. У травні відома особистість повідомила, що повернеться до Росії до вересня, оскільки у дітей розпочнуться заняття в навчальному закладі. А згодом було закрито сам «Гоголь-центр».

Наприкінці серпня 2022-го стало відомо, що Пугачова разом з дітьми перебуває в РФ. Від’їзд знаменитості та її повернення викликали значний суспільний відгук у засобах масової інформації. Багато хто засуджував її через антиросійські висловлювання Галкіна*. Справа дійшла до коментаря Дмитра Пєскова, який зазначив, що не чув від Алли Борисівни провокаційних слів, на відміну від її чоловіка.

У середині вересня Мін’юст РФ вніс Галкіна* до реєстру іноземних агентів. Того ж дня Пугачова у зверненні до міністерства юстиції попросила і її зарахувати слідом за чоловіком до іноагентів. Наступного дня в ЗМІ з’явилася інформація, що до поліції Підмосков’я надійшла заява з проханням перевірити Аллу Борисівну за статтею про дискредитацію російської армії.

Наприкінці вересня Пугачова покинула Росію разом з дітьми. У ЗМІ з’явилася інформація про продаж замку в селі Грязь, а також про те, що знаменитість забрала документи Лізи та Гаррі зі школи. У листопаді Алла Борисівна розпочала ліквідацію своєї однойменної компанії «АБП» в Росії. У лютому 2023-го ЗМІ повідомили, що будинок Примадонни в Ізраїлі обікрали.

2 травня 2023 року помер легендарний модельєр та друг Алли Борисівни Валентин Юдашкін. Наступного дня Примадонна прилетіла до Росії. ЗМІ припускали, що вона повернулася, щоб відвідати похорон дизайнера.

Черговий приїзд Алли Борисівни до Росії журналісти чекали восени 2023 року, коли на могилі Бориса Моїсеєва встановлювався пам’ятник. Сергій Горох розповів пресі, що Примадонна пропонувала фінансову допомогу у виготовленні скульптури, але директор покійного артиста відмовився від запропонованих коштів. На самому заході співачка не була присутня.

Тим часом у ЗМІ потрапила інформація про наявний маєток знаменитості в Первомайському.

Вона стала загальновідомою після розпочатого судового розгляду. «Газпром міжрегіонгаз» звернувся до суду через наявність боргу власниці за газ. Йшлося про суму трохи більше 15 тис. рублів.

Увага росіян до Пугачової невдовзі була прикута у зв’язку зі тривожними подіями в Ізраїлі. Після нападу палестинського руху ХАМАС в мережі почали з’являтися припущення, що подружжя вирішить переїхати в більш тихе місце. Як доказ навіть були представлені фотографії зірки з чоловіком в аеропорту, проте якість знімка не дозволяла достовірно про це стверджувати.

Сумніви розвіяв Галкін*, опублікувавши в соціальних мережах відео, в якому пояснив: виїжджати з Ізраїлю вони не планували. Але згодом у пресі з’явилися повідомлення, що родина Алли Борисівни все ж перебралася на Кіпр.

У листопаді стало відомо про черговий приліт Пугачової до Росії. Заявлялося, що вона прибула в країну без чоловіка і повернулася до замку в Грязях. Повернення артистки підтвердила її помічниця. Проте вже за кілька днів Примадонна знову покинула РФ і возз’єдналася з чоловіком. Однією з найпоширеніших у ЗМІ версій про причини прильоту Пугачової стала запис нового альбому в тверській студії.

У лютому 2024 року у артистки дійсно вийшла платівка під назвою P. S. Однак вона не записувалася напередодні в Росії, а являла собою live-версії пісень з прощального концерту Пугачової, що відбувся у 2019 році в Москві.

На весну Примадонна анонсувала вихід нових пісень. Першу з них під назвою «Не турбуйся за мене» поспішив оприлюднити Кіркоров. Пізніше Алла Борисівна випустила композицію «Бережи», записану в дуеті з Євгеном Моісеєвим.

У березні голова Федерального проєкту з безпеки та боротьби з корупцією Віталій Бородін повідомив, що за його запитом Генпрокуратурою було ініційовано процедуру визнання Пугачової іноземним агентом.

Напередодні ювілею корифея – їй виповнилося 75 років у квітні 2024 року – відбулася презентація її пісні «Я сумую». Відомо, що цей твір був створений Леонідом Агутіним декілька років тому. А в день народження в мережі з’явився ще один запис під назвою «Життя надто чудове». У травні того ж року майстриня порадувала шанувальників ще однією музичною новинкою – кліпом на композицію «Неправильний сором».

У липні парламентарій Олексій Журавльов надіслав запит до Міністерства юстиції, в якому попросив визнати Аллу Борисівну іноземним агентом. В документі зазначалося, що Пугачова неодноразово розміщувала в особистому блозі дописи, які паплюжили роботу державних установ та правоохоронної системи РФ.

Алла Пугачова тепер

 

Зараз Алла Пугачова з Максимом Галкіним та дітьми оселилася на Кіпрі у просторому будинку біля берега, діти відвідують школу неподалік. У першу неділю весни 2025-го майстриня знову повернулася до традиції проведення свята жовтих квітів, зібравши у себе друзів і близьких.

Зірковій родині не вдається уникнути уваги преси. Розголос у ЗМІ отримав конфлікт Алли Борисівни з наполегливою журналісткою, яка не давала їй спокою на набережній Лімасола і зрештою почула від співачки епітет «нахабка». Згодом Пугачова іронічно подякувала репортерці за опубліковане відео, зазначивши, що у свої 75 і без макіяжу виглядає «мило, свіжо та молодо».

Водночас ім’я зірки з’явилося в новинах і з іншої, серйозної причини. Російський активіст Віталій Бородін, який раніше вимагав для майстрині статусу іноагента та позбавлення майна, звинуватив її в підготовці його замовного вбивства. Словними заявами громадський діяч не обмежився, надіславши звернення до слідчих органів.

За словами Бородіна, мотивом для організації замаху стала помста за його діяльність, а безпосередньо займався всім помічник Михайла Ходорковського* Леонід Невзлін* (обидва внесені Мін’юстом РФ до реєстру іноземних агентів).

Під час трансляції телепрограми на НТВ цю інформацію озвучив також бізнесмен Андрій Матус, який раніше мав ділові зв’язки з родиною Пугачової. Крім іншого, Бородін знову звернувся до органів влади з проханням перевірити співачку, яка виїхала з Росії, на предмет зв’язків із розвідувальними службами Заходу. Сама Алла Борисівна ці звинувачення не коментувала.

Дискографія

 
  • 1977 — «Віддзеркалення душі»
  • 1979 — «Арлекін та інші»
  • 1980 — «Чи буде далі…»
  • 1986 — «…Щастя в особистому житті!»
  • 1990 — «Алла»
  • 1995 — «Не завдавайте мені болю, панове»
  • 1998 — «Так!»
  • 2001 — «Річковий трамвайчик»
  • 2003 — «Живи спокійно, країно!»
  • 2008 — «Запрошення на захід сонця»
  • 2024 — P. S.

Цікаві факти

 
  1. Популярність Примадонни має й зворотний бік. На межі 70–80-х років вона вже була відомою співачкою, за якою шалів увесь Радянський Союз. Але любов не всіх шанувальників була здоровою. Митця переслідував маніяк-вбивця. Чоловік з незбалансованою психікою вбив шість жінок, схожих на Пугачову, і його було затримано вчасно, оскільки він не встиг дістатися до Алли Борисівни.
  2. Радянська влада визнавала Пугачову однією з найменш надійних артисток. Її скандальні витівки та творчі ідеї суперечили прийнятим нормам і відверто засуджувалися суспільством і прихильниками. Проте це не заважало їй продовжувати кар’єру, нейтрально або з гумором реагуючи на всі негативні висловлювання.
  3. У Алли Борисівни є фобії — вона боїться літати на літаках, тому під час гастролей пересувається країною виключно поїздом. Щоправда, у власному VIP-вагоні. Послугами авіаперевізників вона користується лише тоді, коли планує відвідати іншу країну.
  4. У Алли Борисівни багато шанувальників, які уважно стежать за творчістю зірки та діляться ним один з одним.

Для шанувальників були створені онлайн-платформи, де постійно з’являються матеріали зі старих та сучасних виступів співачки, розміщуються її світлини та музичні композиції. У 2019 році на відеохостингу «YouTube» вийшов спільний відеокліп Алли Пугачової та американського виконавця репу 50 Cent. Його створення завдячують авторам каналу Fokus Live, які змонтували поєднання, об’єднавши в одну мелодію пісні «Зателефонуй мені з собою» та P.I.M.P. Усі куплети віддали реперу, а приспіви дісталися співачці.