Дата народження: 25 січня 1978 р.\ Місце народження: м. Кривий Ріг, Украина\ Зріст: 170 см.\ Вага: 70 кг.\ Сімейний стан: одружений\
Володимир народився 25 січня 1978 року в дніпровському місті Кривий Ріг. Тут, у спальному районі ЮГОК, він провів перші 4 роки життя, після чого його батько, професор кібернетики Олександр Семенович Зеленський, отримав призначення до Монголії. Дружина, Римма Володимирівна, разом із сином вирушила за ним.
До першого класу Вова пішов у Монголії – у 8 років, згідно з місцевими правилами. Гнучкий розум хлопчика швидко засвоїв монгольську мову, але після повернення на батьківщину через відсутність регулярної практики він її трохи забув, на відміну від чудових спогадів про життя в Монголії, про її пагорби, поля півоній та тюльпанів.
Повернувшись в Україну, родина оселилася в кварталі, який мешканці Кривого Рогу називали «Мурашником». Зеленський був здібним учнем і старостою класу, чудово навчався з усіх предметів, але все ж відчував потяг до гуманітарних наук. Після школи він займався важкою атлетикою та баскетболом, старанно вивчав англійську, певний час захоплювався бальними танцями, відвідував театральний гурток. Піддався він і музиці – хлопчик опанував фортепіано та гітару. Вова завжди був у центрі уваги, брав участь у будь-якій самодіяльності, з поїздок в дитячі табори привозив велику кількість медалей, дипломів і нових знайомих.
За словами Володимира, зростав він у «міжпланетному стані»: застав і часи СРСР, піонерських загонів і червоних галстуків, і розпад Союзу, а випускні класи припали вже на період незалежної України.
Однокласником і найкращим товаришем Зеленського був Денис Манжосов, майбутній колега гумориста з «Кварталу 95».
У старших класах вони спільно приєдналися до театру мініатюр «Бродяга». У тій же школі навчався також Олександр Пікалов та майбутня дружина Володимира Олена Кияшко.
Після школи Володимир і Денис вступили на юридичний факультет Криворізької філії Київського економічного університету. З перших місяців навчання Зеленський допомагав створювати виступи для команди КВН «Запоріжжя-Кривий Ріг-Транзит», а згодом і сам поповнив її лави. Після чемпіонства у Вищій лізі КВН у 1997 році Зеленський і Манжосов створили власну команду КВН. Оскільки вони закінчили гімназію №95 у 1995 році, а школа розташовувалася в районі «95-й квартал», назва колективу виникла сама собою. Володя був автором більшості виступів і капітаном.
Після дебюту на фестивалі в Сочі в 1998 році на перспективну команду звернув увагу Олександр Масляков. «95-й квартал» отримав допуск до Вищої ліги, але після низки невдач був «знижений» до Української ліги. У 2001 році хлопці стали переможцями національної ліги, а також здобули друге місце на «Голосячому КіВіНі», зокрема завдяки виступу «Людина, народжена в танці», автором якого був Володимир.
Після перемоги в національній лізі команда потрапила до Вищої, і наступного року вийшла до її півфіналу. Не зумівши перевершити або хоча б повторити досягнення у 2003 році, учасники вирішили розпустити «Квартал». Також існує думка, що приводом для відходу квнщиків став серйозний конфлікт з компанією Маслякова. Пізніше в інтерв’ю Зеленський розповів, що Масляков ставить перед гравцями суворі умови – поки ти професійно виступаєш у КВН, ти не маєш права з’являтися в інших передачах, зніматися у фільмах тощо. При цьому гонорари артистів залишали бажати кращого.
– Ми, по суті, були власністю масляковської студії АМіК і, крім гри, ні на що не мали права.
Після припинення співпраці з Масялковим, Зеленський та його соратники проявили зацікавленість у українському телебаченні. Канал «1+1» запропонував хлопцям взаємодію. Незабаром замість команди КВН виникла компанія з виробництва розважальних програм «Студія «Квартал-95». Одним із її керівників став Зеленський.
У 2005 році під егідою студії було створено сатиричну програму «Вечірній квартал». Спочатку вона транслювалася каналом «1+1», а потім каналом «Інтер». Головним її ідеологом, провідним актором та автором був Володимир Зеленський, а його колегами стали колишні товариші по КВН: Манжосов (після суперечки з Зеленським у 2013 році він залишив студію), Пікалов, Кошовий, Кравець, Крапов, Казанін та інші. Актори висміювали відомих політиків та митців України та Росії. У різний час Зеленський приміряв на себе образи Віктора Ющенка, Андрія Малахова, Лариси Гузєєвої, самого себе та багатьох інших знаменитостей.
До інших надзвичайно успішних проєктів «Студії Квартал 95» можна віднести гумористичне шоу «Розсміши коміка» (2011), в журі якого Зеленський сидів разом із Михайлом Галустяном, а згодом із Євгеном Кошовим, а також передачу «Ліга сміху» (2014), значною мірою створену за зразком КВН.
Також у 2008 році світ побачив перший сезон телесеріалу «Свати». Зеленський – головний продюсер цієї багатосерійної саги про те, як дві пари бабусь і дідусів з діаметрально протилежними поглядами на життя змагаються за увагу та любов єдиної онуки. Рейтинги першого сезону побили всі рекорди, і за наступні 4 роки світ побачив ще 5 сезонів, повнометражний фільм «Новорічні свати», мультфільм «Сватики», кулінарне телешоу «Свати біля плити» та спін-офф про Митяя, героя Миколи Добриніна. Серіал був показаний у 10 країнах світу і став без перебільшення найуспішнішим українським телепроєктом.
Розпочалося виробництво сьомого циклу серіалу, проте через загострення взаємин між Україною та Росією зйомки були припинені. Згодом і сам проєкт «Свати» було заборонено на території України. Причиною цього стало те, що головного актора проєкту, Федора Добронравова, помітили у відвідуванні анексованого Криму.
Компанія Зеленського створює не лише серіали та розважальні програми, а й повнометражні кінострічки. Саме «Студія „95-й квартал“» зняла романтичну трилогію «Кохання у великому місті» за участю Віри Брежнєвої. У цій серії фільмів також знявся сам Зеленський – він виконує роль одного з трьох приятелів, які вирішили відшукати справжнє кохання. Друзів його героя зіграли Вілле Хаапасало та Олексій Чадов.
«8 перших побачень» – трилогія романтичного характеру, що дещо нагадує «День бабака», створена кіностудією Зеленського. Знову Володимир виконав головну чоловічу роль – лікаря-ветеринара Микиту, а його партнеркою стала Оксана Акіньшина.
Окрім цього, Зеленський був співавтором сценарію до ремейку фільму «Службовий роман» зі Світланою Ходченковою в ролі «бурчухи», та зіграв її коханого Анатолія Новосельцева. На жаль, фільм Сарика Андреасяна не витримав порівняння з оригіналом Ельдара Рязанова, але навряд чи у цьому є провина Володимира.
Фільм «Ржевський проти Наполеона», де до дуету Ходченкової та Зеленського приєднався Павло Дерев’янко, отримав нищівні відгуки кінокритиків.
У 2011 році телеведучий та продюсер взяв участь у першому сезоні шоу «Танці з зірками» у парі з Альоною Шоптенко.
Володимир Зеленський. Інтерв’ю 2011 року
У 2013 році Володимир вів музичне шоу «Хочу V ВІА Гру», головним призом у якому був контракт з Константином Меладзе.
Будучи людиною зі світу шоу-бізнесу, а також маючи родичів у Росії (близькі родичі його дружини – москвичі), Володимир намагається не піддаватися впливу будь-якої зі сторін конфлікту, хоча у 2014 році він підтримував Майдан та фінансував батальйон «Донбас».
Наразі він абсолютно впевнений в одному – збройний конфлікт на Сході України необхідно припинити, оскільки людське життя є найважливішим пріоритетом. А після припинення вогню, за словами Зеленського, слід розпочати переговори з Московським Кремлем.
Російські державні діячі часто ставали об’єктом його висміювань.
Вистава на образ Путіна у «Вечірньому кварталі»
Володимир виступав проти заборони на в’їзд в Україну російських митців.
У 2014 році на Зеленського напали в центрі Києва, і лише втручання перехожого врятувало його від серйозніших, ніж синці, ушкоджень. Нападники були в масках. Згодом хтось підпалив автомобіль Володимира.
Першого січня 2019 року Володимир Зеленський заявив, що буде висувати свою кандидатуру на посаду президента України на березневих виборах. Він балотується як представник партії «Слуга народу». Так само називався серіал 2015 року, де Володимир зіграв головну роль. За сюжетом, звичайний вчитель історії, в якому кожен глядач обов’язково впізнає себе, стає главою держави та намагається покращити життя країни. Але на шляху до кращого майбутнього йому доведеться зіткнутися з опором корумпованої системи.
Гасло серіалу – «Історія наступного президента» – виявилося пророчим. За підсумками першого туру виборів, який відбувся 31 березня 2019 року, Зеленський випередив чинного президента Петра Порошенка більш ніж удвічі. Проте він також не зміг набрати понад 50% голосів, а отже, в Україні відбудеться другий тур виборів. Зеленський погодився на дебати з Порошенком у форматі стадіону.
Другий тур виборів відбувся 21 квітня. Вже за даними екзит-полів стало зрозуміло, що Володимир Зеленський лідирує в президентській гонці з майже триразовим відривом. Петро Порошенко привітав суперника з перемогою, не чекаючи офіційних результатів.
20 травня відбулася церемонія інавгурації Володимира Зеленського, після чого новообраний глава держави розпустив найвищий законодавчий орган, запропонував кабінету міністрів подати у відставку та попросив посадовців не розміщувати його зображення у службових приміщеннях. «Президент – не кумир, а його портрет – не об’єкт поклоніння», – підкреслив він. Через два місяці відбулися вибори до парламенту, за результатами яких політична сила Зеленського «Слуга народу» здобула 124 мандатів, отримавши підтримку 43,16% виборців.
Значним кроком президента став обмін утримуваних Україною громадян Росії на українських громадян, які перебували під вартою на території РФ. Обмін відбувся за принципом «35 на 35». На відміну від Володимира Путіна, Зеленський особисто зустрів тих, хто повернувся на батьківщину, біля літака.
На початку 2021 року Володимир Зеленський оголосив про курс на деолігархізацію держави. Незабаром своїх посад позбулися очільники міністерств охорони здоров’я, інфраструктури та економічного розвитку. Був сформований перелік олігархів, де враховувалися зв’язки осіб, які туди потрапили, зі засобами масової інформації, їхні статки та готовність до співпраці з владою. У зв’язку з зауваженнями щодо політики деолігархізації у жовтні того ж року було звільнено голову Верховної Ради Дмитра Разумкова.
У 2021 році Зеленський ухвалив рішення припинити мовлення трьох українських телеканалів – 112 Україна, NewsOne та ZIK. Припинення роботи цих джерел інформації стало наслідком санкцій проти підприємств. В процесі вжиття заходів також були обмежені комерційні угоди медіакомпаній, анульовано ліцензії ЗМІ та запроваджено інші економічні обмеження терміном на 5 років.
Восени того ж року до кримінального кодексу України було внесено статтю про антисемітизм із максимальним покаранням у вигляді восьми років позбавлення волі.
Присягаючи на вірність, Зеленський заявив, що головна мета його президентства – відновлення миру на сході країни.
27 травня 2019 року Зеленський вперше як глава держави відвідав Донбас, а в липні започаткував переговори з Володимиром Путіним, під час яких вони обговорили обстановку на сході, проте бесіди не дали помітних результатів. 9 грудня 2019 року Зеленський та Путін зустрілися на зустрічі у Парижі, де розглянули виконання Мінських домовленостей.
У 2020 році Київ порушив питання про потребу в перегляді Мінських угод: головним розбіжностям стали вибори на території ДНР та ЛНР. Україна наполягала, щоб голосування відбувалося після повернення контролю над регіонами, а не навпаки. Позитивних зрушень у діалозі з Росією не спостерігалося, і увага президента змістилася на Крим. У серпні 2021 року відбувся форум «Кримська платформа», на якому обговорювалися шляхи повернення півострова до сфери впливу України.
Олена Кияшко навчалася в гімназії №95 в паралельному з Володимиром класі. Але знайомство відбулося, коли Зеленський був студентом першого курсу. Він побачив її на вулиці і довго замислювався, як підійти та почати спілкування. Помітивши у її руках відеокасету з фільмом «Основний інстинкт», він наважився і попросив подивитися. Так у нього з’явився омріяний номер телефону.
В той час дівчина вивчала архітектуру в будівельному навчальному закладі та зустрічалася з іншим юнаком. Володимир довго добивався її прихильності і врешті-решт досяг успіху. Він підкорив її своєю чесністю, почуттям гумору та вихованістю. Незабаром Олена занурилася у світ свого обранця – учасника КВН, і стала одним із сценаристів його команди.
У 2003 році, після семи років стосунків, молоді люди офіційно оформили свій зв’язок.
У 2008 році в сім’ї з’явилася донька Саша. А на початку 2013 року у неї народився брат Кирило.
Володимир вважає мужнім вчинком будь-якого чоловіка – відповідальність за свою родину.
Подружжя та діти бачать свого улюбленого чоловіка та батька вдома не так регулярно, як хотілося б, проте для Володимира Зеленського його родина – найцінніше у житті.
Наприкінці 2021 року загострилися взаємини між Україною та Росією. У грудні до рубежів з Україною було перекинуто російські війська. До кінця лютого напруга досягла апогею. 24 лютого, за два дні після визнання Росією так званих “ДНР та ЛНР” у юридичних межах Донецької та Луганської областей, Володимир Путін оголосив про початок військових дій на Донбасі. Володимир Зеленський зробив відеозвернення до громадян Росії, в якому наголосив на тому, що Україна не є противником Росії.
Увійдіть у свій обліковий запис