День народження: 23 червня 1965 р.\ Місце народження: м. Батумі, Грузія\ Зріст: 183 см.\ Вага: 95 кг.\ Сімейний стан: одружений з Альбіна Джанабаєва\
Повне ім’я відомого виконавця – Валерій Шотаєвич Меладзе. Він народився 23 червня 1965 року в грузинському портовому місті Батумі. Його батьки, Шота Костянтинович та Неллі Акаківна Меладзе, за фахом були інженерами, але намагалися прищепити дітям, Валерію, його старшому брату Костянтину та молодшій сестрі Ліані любов до музики.
За словами митця, навчався він неохоче, але, щоб не засмучувати батьків, встигав з усіх предметів і був старанним учнем. Як і більшості хлопчиків, йому подобалися фізкультура та праця. Валерій займався у спортивній секції з боротьби та навчався в музичній школі. Він був більшим і вищим за однолітків, ріс мрійливим і неспокійним і через свої витівки кілька разів потрапляв у поле зору співробітників дитячої кімнати міліції.
Я був дуже енергійним, навіть трохи пустотливим, але при цьому був добрим і менших не ображав. Ось чесно.
Велика сім’я Меладзе жила в невеликій квартирі, де окрім Неллі та Шота і їх трьох дітей проживала Любов Георгіївна, бабуся по батьківській лінії, і дядько, який офіційно був одружений 9 разів. З жодною зі своїх дружин дядько Валерія не залишався довше трьох років, зазвичай невдовзі після народження дитини він розлучався, захопившись іншою жінкою. Закоханий родич зберіг стосунки з усіма колишніми дружинами, багато з них щоліта разом з вже новими сім’ями та дітьми по черзі приїжджали в гості.
Шота Костянтинович був небагатослівним і стриманим чоловіком. Він рано втратив батька і з 12 років сам заробляв на життя. Вищу освіту він здобув до 40 років. Дітей батько Валерія виховував у суворості.
Найбільш дорогими та улюбленими спогадами братів Меладзе з дитинства є вихідні, проведені разом із батьком, коли він водив їх у місто, а після повернення додому навчав грати в шахи.
З братом Костянтином Валерій Меладзе завжди підтримував близькі стосунки. Незважаючи на відмінні захоплення та вдачі, певний період брати почали слухати подібну музику та ще більше зблизилися завдяки цьому. Валерій зізнається, що разом із Костянтином вони доповнюють один одного: «Я бачу божий задум у тому, що в брата є та важлива риса, якої немає в мені».
Отримавши свідоцтво про повну середню освіту, Валерій не зміг визначитися з вибором професії та протягом року працював телефоністом. Не розібравшись, ким він прагне бути, майбутній виконавець пішов шляхом старшого брата Кості. Погодившись з батьками, він вирушив до України, щоб вступити до відомого Миколаївського суднобудівного інституту.
У місті Миколаїв студент-першокурсник Валерій Меладзе отримав кімнату в гуртожитку. Як пригадує артист, вирвавшись з батьківського дому, він відчув подих волі, який запаморочив йому голову. Спочатку Валерій мало уваги приділяв навчанню та захоплювався вечірками, а оговтатися йому допоміг старший брат.
«Тобі потрібна стипендія, адже ти дорослий і більше не можеш жити за рахунок батьків, подумай про них», – сказав Костянтин, і Валерій, вихований у традиційному для кожного грузина повазі до старших, просто не міг не послухатися його.
В студентські роки Валерій став учасником студентського ансамблю «Квітень», де його брат грав на клавішних інструментах. До обов’язків молодшого Меладзе входило налаштування апаратури. За його словами, про музичну кар’єру він тоді й не мріяв, а сприяти розкриттю свого таланту йому допомогла випадковість.
Одного разу студенти кораблебудівного навчального закладу отримали можливість придбати ревербератор, концертний пристрій, що генерує звукові ефекти, подібні до відлуння, і коли Валерій почав його налагоджувати, наспівуючи щось собі під ніс, учасники гурту були вражені незвичайним забарвленням його голосу та запропонували йому стати бек-вокалістом.
Отримавши диплом інженера-механіка суднових енергетичних систем, Валерій вирішив продовжити навчання в аспірантурі. Він як і раніше співав у гурті, але основний його час займало написання дисертації на тему «Підсилення обмінних процесів в іонному фільтрі з псевдовіброрідким шаром катіонів».
І Валерій, і Костянтин були учасниками миколаївського аматорського музичного колективу «Квітень» до 1989 року. Аспірант кораблебудівного інституту Валерій Меладзе переважно виконував партії бек-вокалу, а його брат був автором пісень та клавішником.
Наприкінці 80-х брати вирішили розпочати свою, окрему від колективу творчу кар’єру, і показали записи Кіму Брейтбургу, відомому тоді музиканту, лідеру та засновнику рок-гурту «Діалог». Відчуваючи, що популярність радянських рокерів зменшується, Кім Олександрович запросив талановитих братів до «Діалогу», а продюсером оновленого рок-колективу став Євген Фрідлянд.
У період з 1989 по 1991 рік Валерій був вокалістом «Діалогу». Випустивши два альбоми, «Посеред світу» та «Осінній крик яструба», брати ухвалили рішення покинути гурт. Альбом «Осінній крик яструба» був записаний у Львові, але виданий у Мюнхені компанією «Solo Florentrin» спеціально для німецької музичної серії «Музика для інтелекту».
За своїм стилем композиції цього альбому концептуально відрізнялися від більш ранніх пісень «Діалогу», що пояснюється співпрацею Кіма Брейтбурга та Костянтина Меладзе, а зовсім ще юнацький пронизливий вокал Валерія якнайкраще передавав атмосферу передчуття змін.
Вже завоювавши славу відомого виконавця на російській сцені, Валерій розповість в інтерв’ю, що причиною відходу з відомого радянського рок-гурту стала усвідомлена зміна ролі, адже «Діалог» виконував переважно арт-рок, музику захопливу, але складну та спрямовану, на думку митця, виключно на західну аудиторію.
Наслідком спроб братів з синті-попом та поп-роком став сольний альбом Валерія «Сєра», виданий у 1995 році. У платівку, яка заслужено вважається одним з кращих російських поп-альбомів, увійшли шістнадцять творів, такі як «Ніч напередодні Різдва», «Розпали вогонь», «Лімбо» та інші, автором слів і музики яких був Костянтин Меладзе.
Своїми улюбленими піснями з його першого альбому Валерій Шотович називає пісню «Посеред літа» та композицію «Піднебесні річки». У записі альбому також брав участь гітарист «Діалогу» Віктор Литвиненко, а ліричні партії на саксофоні виконував Батирхан Шукенов. Пластинка стала результатом експериментів братів з синті-попом та поп-роком, а продюсером проєкту, який ознаменував початок надзвичайної популярності Валерія Меладзе, був Євген Фрідлянд.
Романтична, глибока та незвично щира, платівка була ніби ковтком свіжого повітря в музиці 90-х, яка, здебільшого, складалася з шансону та модних естрадних пісень, позбавлених змістовної складової, але прославляючих «темні» сторони життя.
За словами Валерія, йому, як і Костянтину, хотілося показати, що в житті завжди є місце для кохання, дружби та нормальних людських стосунків, які будуються на взаємній повазі, а не на матеріальній вигоді.
«Ми нічого не вигадували, ми просто говорили те, що відчували», – зазначає Валерій Шотович. Свій стиль відомий артист характеризує як «нову романтику», а успіх альбому «Сєра» називає закономірним, відмічаючи вічну і часом підсвідому тягу людей до всього світлого.
Початковим сольним виступом Валерія Меладзе стало виконання пісні «Не турбуй мою душу, скрипко», що відбулося майже за три роки до випуску альбому «Сера», під час запису програми «Зірковий вечір у Лужниках» у 1992 році.
Через рік молодий виконавець отримав запрошення від Алли Пугачової та виступив у її телешоу «Різдвяні зустрічі». Пісня «Лімбо» миттєво перетворилася на загальноросійський хіт, і після виходу альбому «Сера» Валерія визнали найкращим вокалістом Росії. Протягом півроку молодий співак давав концерти, рекламуючи свій альбом, у найбільших містах Росії від Санкт-Петербурга до Красноярська, проте його пісні вже не потребували реклами, адже вони почали свій тріумфальний похід у серця росіян.
З 1996 по 2008 рік Валерій випустив п’ять студійних альбомів та близько тридцяти відеокліпів. Костянтин Меладзе, автор усіх пісень у виконанні Валерія, протягом цього періоду сімнадцять разів ставав лауреатом премії найпрестижнішого телевізійного фестивалю Росії «Пісня року». Валерія неодноразово нагороджували преміями «Овація», «Золотий грамофон», «MTV Russia Music Awards», Муз-ТВ та іншими, а у 2006 році йому присвоїли звання Заслуженого артиста Росії.
У 2007 році Валерій Шотович став співпродюсером сьомого сезону музичного шоу «Фабрика зірок», а через рік у столиці України відбувся масштабний творчий концерт братів Меладзе, на якому на знак поваги та любові до творчості Валерія та Костянтина виступили найяскравіші зірки Росії та України: Христина Орбакайте, Ані Лорак, Софія Ротару, і, звісно, Алла Пугачова.
2008 рік подарував шанувальникам Валерія Меладзе концерт у СК «Олімпійський», де відбулася презентація альбому «Всупереч». На підтримку нового альбому Валерія виступили зіркові гості шоу – Софія Ротару та гурт, заснований Костянтином, – жіноче тріо «ВІА Гра».
У 2010 році спільно з Григорієм Лепсом Валерій записав пісню «Поверніться». Творцем тексту та мелодії виступив Костянтин Меладзе, а відеокліп до цієї сумної балади створив Влад Опельянц. У 2011 році масштабне шоу Валерія Меладзе «Небеса» було визнано знаковою подією в культурному житті Росії, а у 2012 та 2013 роках вийшли відеоролики на пісні, які Валерій виконав разом зі співаком Вахтангом та, відповідно, з вокалісткою Валерією.
У дуеті з Костянтином, завдяки пісням якого Валерій досяг найвищих сходинок музичного Олімпу, було записано лише одну композицію, «Мій брат», про яку виконавець завжди згадує з ніжністю, вважаючи її однією з найкращих у своїй творчості. У 2015 році творчий шлях Валерія поповнився виходом його дев’ятого альбому «Мій брат», до якого увійшли твори періоду 2010 – 2015 років.
На початку 2017 року телеглядачі побачили Валерія Шотовича у ролі ментора головного музичного шоу Росії «Голос. Діти». У кріслах двох інших наставників четвертого сезону конкурсу розмістилися Діма Білан та співачка Нюша. Наступного року, у п’ятому сезоні дитячого музичного шоу Валерій співпрацював з вокалісткою Пелагеєю та репером Бастою.
В межах музичного фестивалю «Жара» влітку 2018 року відбувся концерт Валерія Шотовича, а восени того ж року артиста запросили як ментора до нового шоу-проєкту «Голос. 60+», а Лев Лещенко, Леонід Агутін та співачка Пелагея зайняли місця інших зіркових наставників.
Попри те, що останній альбом Валерій Шотович випустив у 2015 році, його популярність не зменшується. З плином часу голос артиста перестав бути таким пронизливим, яким він був у його юні роки, і набув оксамитової глибини та фірмової хрипоти, через що він припинив виконувати деякі свої відомі пісні, на зразок композицій «Холодне серце» та «Посеред літа».
На початку 2019 року Валерій знову порадував своїх шанувальників, ставши ментором чергового, шостого сезону музичного шоу-проєкту «Голос. Діти», в якому сусідні крісла зайняли співачка Пелагея та українська зірка Світлана Лобода.
Про неприємний випадок з донькою Алсу, юною Мікеллою Абрамовою, наставницею якої була Лобода, співак висловлювався обережно, адже, на його думку, маленькі артисти, які стали жертвами нещирості дорослих, вже отримали найсерйознішу психологічну рану, що може вплинути на їхню долю. Відомий виконавець закликав керівництво Першого Каналу переглянути підсумки фінального голосування, бо саме його як найдосвідченішого з усіх трьох наставників розлючені прихильники справедливості звинувачували у поразці його вихованця, одинадцятирічного Максима Єржана, який приїхав з республіки Казахстан.
Як говорить Валерій Шотович, перше закохання трапилося з ним у першому класі. Ніжне почуття до однокласниці, яка перейшла в іншу школу через переїзд її сім’ї, майбутній артист зберігав до закінчення школи.
Під час навчання в кораблебудівному інституті доля подарувала йому зустріч з Іриною Малухіною, студенткою того ж навчального закладу, але іншого факультету. Пропозицію своїй коханій Валерій зробив ще до закінчення інституту, а в 1989 році вони одружилися.
Перший рік спільного життя Валерія та Ірини був затьмарений загибеллю їхньої першої дитини. Малюку судилося прожити на цьому світі всього десять днів. За словами Ірини, лікарі боролися за його життя, поки вона перебувала в реанімаційному відділенні, але їхні зусилля не врятували хлопчика.
Причиною сімейної трагедії став грип, на який захворіла Ірина, також жінка згадує стрес, в якому перебували вона і Валерій через постійну бідність.
Молода родина отримала від держави житло в сімейному гуртожитку, кімнату, площа якої була меншою за 20 квадратних метрів. Саме в цю кімнату й повернулася Ірина з новонародженою Інгою, яка з’явилася на світ у 1991 році. Заробітна плата Валерія була мізерною, молодій сім’ї допомагав Костянтин, який заробляв створенням аранжувань, і батьки, проте й цих грошей не вистачало.
У 1999 році Ірина вручила своєму вже відомому на той момент чоловікові другу доньку Софію. Через три роки співак став батьком втретє, у грудні 2002 року народилася Аріна Меладзе.
У 2009 році в російських ЗМІ почали з’являтися повідомлення про те, що відомого артиста, який вже майже 20 років перебував у шлюбі, бачили з його молодою бек-вокалісткою, яка згодом стала зіркою гурту «ВІА Гра» Альбіною Джанабаєвою. Тривалий час Валерій відмовлявся коментувати чутки та не відповідав на складні питання журналістів, але приховане, як відомо, рано чи пізно, але обов’язково стає очевидним.
Як виявилося, ще в 2004 році Альбіна народила від співака сина, який отримав ім’я Костянтин, на знак поваги та любові до брата Валерія та його дідуся. Він же і допоміг дівчині потрапити у «ВІА Гру». Невідомо, коли точно дізналася про другу сім’ю свого зіркового чоловіка Ірина. Заради доньок, і, звісно, в пам’ять про їхнє кохання, на жаль для них обох, що залишилося в минулому, вона не влаштовувала скандалів і тривалий час мовчала.
Як стверджують і Ірина, і Валерій, розлучення вони оформили за взаємною згодою, воно пройшло тихо, і в 2014 році співак зміг одружитися з Альбіною Джанабаєвою. В інтерв’ю Валерій Шотович неодноразово говорив слова подяки на адресу Ірини, яка подарувала йому трьох доньок і підтримувала його на початку кар’єри. «Я й досі вважаю Ірину рідною людиною», – говорить «останній романтик» про свою першу дружину.
Влітку 2014 року Альбіна народила другого сина, Луку. На відміну від доньок, яких Валерій просто не міг не пестити, синів він виховує, намагаючись бути суворішим, але це у нього, за його власними словами, виходить далеко не завжди.
Валерій вважає своїм найкращим другом старшого брата Костянтина і зізнається, що завжди намагався бути схожим на нього. З молодих років він захоплюється братом, його спокійним характером, тактовністю та великим добрим серцем.
Згадує виконавець, що під час навчання в докторантурі, коли він вперше став батьком, а коштів постійно не вистачало, після візитів брата він помічав гроші, наприклад, під скатертиною, або у переліку телевізійних програм. Щоб не образити молодшого брата, Костянтин ховав банкноти у місця, де їх згодом знаходили Валерій або його дружина Ірина.
Саме себе Валерій Шотович характеризує як захопленого та неординарного, але водночас зазначає, що досягнутий ним успіх зовсім не є даром долі, а є наслідком любові до музики та результатом зусиль його самого і Костянтина. Водночас він стверджує, що щиро вірить у долю і в те, що добро, вчинене за покликом серця, обов’язково повертається у вигляді сприятливого збігу обставин, несподіваної радості чи щасливої зустрічі.
Батьки Валерія з розумінням поставилися до його розлучення з Іриною, вони підтримують зв’язки з обома невістками, які подарували їм онуків. Протягом певного часу після розлучення доньки Валерія відмовлялися відвідувати батька в його новому будинку, що дуже засмучувало виконавця.
Лише через декілька років після народження Луки, їхнього другого брата, дівчатка вирішили відновити стосунки з батьком, а ініціатором стала Софія, яка успадкувала справжню грузинську мудрість та доброту. Також на рішення вже дорослих доньок вплинула їхня мати, яка намагалася переконати їх, що навіть пішовши з сім’ї, Валерій завжди був і буде для них батьком.
У 2017 році Інга Меладзе вийшла заміж за Нурі Вергезе, марокканського молодого журналіста, з яким познайомилася під час навчання в Англії. Після розриву з чоловіком Інга повернулася до Москви і, за деякими відомостями, займається побудовою ділової кар’єри. Софія Меладзе після закінчення школи відмовилася від навчання за кордоном і стала студенткою найпрестижнішого університету Росії – МДІМО. Молодша донька виконавця, Аріна, займається балетом і планує присвятити своє життя мистецтву.
Ліана Меладзе, сестра Валерія, також пов’язала життя з музичною сценою. Вона – творчий директор у Velvet Music, музичного бренду, заснованого нею спільно з Оленою Михайловою. Під егідою цього бренду випускаються такі виконавці, як Марі Краймбрері, Йолочка та Burito.
Восени 2019 року преса та шанувальники запідозрили непорозуміння у родині Меладзе – після того, як Ірина Меладзе дала щире інтерв’ю в авторському телевізійному проєкті Бориса Корчевникова. Колишня дружина митця несвідомо або навмисно викликала співчуття у російських жінок, які не захотіли розібратися в обставинах і, ніби чекаючи слушної нагоди, знову «позначили» Альбіну ярликом руйнівниці.
На премію Муз-ТВ Валерій та Альбіна прибули разом, проте невдовзі після початку шоу дружина артиста кудись відійшла. Ксенія Собчак не оминула можливості висловитися про те, що решту часу місце Альбіни займала певна юна панянка, яка, на думку телеведучої, цілком може стати третьою дружиною співака. Але подальші події показали, що все це лише плітки – навесні 2021 року у Валерія та Альбіни народилася донька.
Незабаром після народження донечки Валерій та Альбіна стали героями YouTube-проєкту Ксенії Собчак. Митець провів екскурсію своїм будинком і розповів детальніше про багато маловідомих фактів біографії. Наприклад, про будівельний бізнес, ставлення до політики та членство в «Єдиній Росії», складну історію їхнього з Джанабаєвою роману і навіть про те, чому він вважає Бориса Корчевникова небезпечною людиною і чому ніколи б не дав інтерв’ю Юрію Дудю.
Увійдіть у свій обліковий запис