Майбутній співак Олег Жамсарайович Яковлєв народився 18 листопада 1969 року в місті Чойбалсан, Монголія, хоча в його паспорті місцем народження вказано Улан-Батор. Його мати, Людмила Жамсараївна, бурятка за національністю, була 36-річною вчителькою російської мови і працювала у військовій частині. Батько, 18-річний військовослужбовець із Узбекистану, мав короткий зв’язок із матір’ю Олега.
Після народження сина військово-польовий суд зобов’язав його визнати батьківство, але чоловік не брав участі у вихованні Олега. Людмила самостійно виховувала сина, переїхавши з ним до Ангарська, Іркутська область, Росія, коли Олег був ще малим.
У дитинстві Олег захоплювався гуманітарними предметами, зокрема літературою та музикою. Він співав у хорі Палацу піонерів в Ангарську, де його ніжний голос і артистизм привертали увагу. Крім музики, Олег займався легкою атлетикою, ставши кандидатом у майстри спорту, і навіть мріяв про кар’єру спортсмена. У школі він брав участь у театральних постановках, що розвинуло його акторські здібності.
Після закінчення школи Олег вступив до Іркутського театрального училища, де навчався на актора театру ляльок. Паралельно він працював на місцевому радіо, що стало його першим досвідом у медіа. Згодом він переїхав до Москви, щоб продовжити акторську освіту в ГІТІСі (Російський інститут театрального мистецтва), який закінчив із відзнакою.
Кар’єра Олега Яковлєва розпочалася з невеликих ролей у театрі та кіно. У Москві він працював у театрі Армена Джигарханяна, але його справжньою пристрастю залишалася музика. У 1997 році він знявся в кліпі «Таня Буланова та Літні люди» на пісню «Мій ненаглядний», де його помітив продюсер Ігор Матвієнко. У 1998 році, після трагічної загибелі соліста «Іванушок International» Ігоря Соріна, Матвієнко запросив Олега на прослуховування. Яковлєв успішно приєднався до гурту, замінивши Соріна, і дебютував у кліпі на пісню «Где-то», яка стала хітом.
З Олегом «Іванушки International» пережили другу хвилю популярності. Його ніжний голос ідеально пасував до романтичних балад, таких як «Тополиный пух» (1998), «Снегири» (1999) і «Реви» (2000). Гурт активно гастролював, збирав стадіони та отримував численні нагороди, зокрема «Золотий грамофон». Олег вніс у колектив свою харизму, хоча фанати спочатку скептично ставилися до заміни Соріна. З часом він завоював їхню любов, ставши невід’ємною частиною «Іванушок».
У 2012 році Олег почав сольну кар’єру, паралельно працюючи з гуртом. Його перший сольний сингл «Танцуй закрытыми глазами» (2013) отримав позитивні відгуки, але не досяг такого ж успіху, як пісні «Іванушок». У 2013 році він офіційно залишив гурт, щоб зосередитися на сольних проєктах. Яковлєв випустив кілька синглів, зокрема «6 этаж» і «Мания», і планував масштабний сольний альбом. Він також знімався в кліпах і брав участь у телевізійних шоу, демонструючи свою багатогранність як артиста.
Олег Яковлєв ріс без батька, але мав міцний зв’язок із матір’ю, Людмилою Жамсараївною, яка була його головною підтримкою. Про братів чи сестер інформації немає, але відомо, що Олег цінував сімейні зв’язки. Його бурятське та узбецьке коріння впливали на його світогляд, хоча він ідентифікував себе переважно як росіянина через виховання в Ангарську.
Особисте життя Олега було предметом спекуляцій у ЗМІ. Він ніколи не був офіційно одружений і не мав дітей. З 2012 року він перебував у цивільному шлюбі з журналісткою та продюсеркою Олександрою Куцевол, яка стала його менеджеркою під час сольної кар’єри. Пара планувала весілля, але через щільний графік Олега та його здоров’я ці плани так і не реалізувалися. Олександра була поруч із ним до останніх днів, підтримуючи його під час хвороби.
Олег також мав близьких друзів у шоу-бізнесі, зокрема учасників «Іванушок» Андрія Григор’єва-Аполлонова та Кирила Андрєєва. Його дружба з Ігорем Матвієнком і колегами по театру підкреслювала його товариський характер.
У червні 2017 року стан здоров’я Олега Яковлєва різко погіршився. Його госпіталізували до однієї з московських клінік із діагнозом «двобічна пневмонія», спричинена, за деякими даними, ускладненнями хронічного захворювання печінки (цирозу). Незважаючи на інтенсивну терапію та підключення до апаратного дихання, вранці 29 червня 2017 року Олег помер у реанімації від зупинки серця. Йому було 47 років.
Смерть Яковлєва шокувала фанатів і колег. Олександра Куцевол згодом припустила, що причиною погіршення здоров’я могло бути надмірне навантаження та можливі проблеми з алкоголем, хоча офіційно це не підтверджувалося. Поховання Олега відбулося в Москві, а його спадщина залишилася в піснях «Іванушок» і сольних треках.
Олег Яковлєв не був широко відомий своєю благодійною діяльністю, але він брав участь у благодійних концертах «Іванушок International», які підтримували дитячі будинки та нужденних. Його музика, сповнена романтики та легкості, стала саундтреком для покоління 1990-х і 2000-х, а пісні, як «Тополиный пух», досі асоціюються з юністю багатьох слухачів.
Яковлєв вплинув на російську поп-культуру, довівши, що можна увійти в уже сформований гурт і стати його невід’ємною частиною. Його ніжний голос і сценічна щирість зробили його унікальним артистом, а його історія надихає тих, хто мріє про велику сцену, незважаючи на скромне походження.
Олег Яковлєв – це артист, чий голос і харизма стали частиною золотої ери російської поп-музики. Від дитячого хору в Ангарську до стадіонних концертів із «Іванушками International», він пройшов шлях, сповнений викликів і тріумфів. Його історія – це приклад того, як талант і наполегливість можуть подолати будь-які перешкоди, навіть якщо життя обривається передчасно. У свої 47 років Олег залишив по собі спадщину, яка живе в його піснях і серцях фанатів. Його ніжний голос і щира усмішка назавжди залишаться символом епохи, коли «Тополиный пух» звучав на кожному кроці.
Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ “Про авторські та суміжні права – “Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою.”
Увійдіть у свій обліковий запис