Приділіть особливу увагу важливої інформації про те, як використовувати менструальную чашу. Всі маніпуляції з виробом робіть ретельно вимитими руками. Перед першим застосуванням чашу слід продезінфікувати. Ви можете прокип’ятити її у воді (близько 5 хв.) Або простерилізувати іншим способом. Кип’ятити чашу необхідно у великій кількості води, щоб її матеріал не контактував з гарячою поверхнею ємності. Для полегшення використання особливо молодим дівчатам і жінкам (розмір S) рекомендується змочити менструальную чашу водою або мастильним гелем на водній основі.
Складіть менструальную чашу зручним для вас способом. Варіантів багато, але можете придумати свій власний:
При першому застосуванні важливо максимально розслабитися. Тому рекомендується спробувати введення і видалення в період між менструаціями. Так, ви визначите оптимальне положення для введення / вилучення менструальної чаші. При правильному введенні чаша порожниною випрямиться, що не буде провертатися і протікати, що не буде відчуватися всередині. Згодом ця процедура стане для вас звичайною і швидкою. Введення / витяг менструальної чаші не складніше, ніж введення / витяг звичайних тампонів.
Менструальну чашу потрібно спорожняти в середньому 2-4 рази на добу, її можна ввести на всю ніч, все-таки не перевищуючи межі перебування в піхві – 12 годин. Ви скоро звикнете до власного ритму спорожнення, стежачи за кількістю виділень, що збираються чашею. Щоб в перший час відчувати себе впевнено, можна використовувати одночасно і прокладки.
Під час вилучення ретельно вимийте руки, прийміть зручне положення і розслабте м’язи. Якщо Ви не дістаєте до дна чаші, обережно потягніть за стебло, можете допомогти їй опуститися м’язами піхви. Приберіть герметизацію, стиснувши дно чаші, поверніть її, як при введенні, і обережно витягніть, що не проливаючи вміст. Не намагайтеся витягнути чашу відкритою, утримуючи тільки за стебло. При перших витягах треба запастися часом і терпінням. Витяг вдасться, якщо не забувати розслаблятися. Незабаром накопичиться особистий досвід, як саме користуватися менструальної чашею.
Вилийте вміст чаші в унітаз.
Для збереження кольору чаші і запобігання розвитку запаху, рекомендується спочатку сполоснути чашу в прохолодній воді. Потім ретельно вимийте її в теплій воді з нейтральним милом або спеціальним засобом і знову введіть. Якщо вода не доступна, протріть чашу туалетним папером або спеціальними серветками. Якщо є вода, але немає мила – досить води. Чашу можна використовувати повторно, але не забудьте гарненько її вимити в наступний раз.
Після останнього використання, вимийте чашу і покладіть на зберігання в її мішечок або тубус для належної вентиляції. Не зберігайте менструальную чашу в герметичному контейнері або пластиковому пакеті. Уникайте потрапляння прямих сонячних променів на чашу під час зберігання.