Трохи анатомії

Наскільки глибоко вводити менструальну чашу?

Менструальна чаша розташовується в самому початку піхви. Для порівняння, правильне розташування тампона набагато вище.

Потрібне місце в піхву знайдеться за допомогою практики і вивчення власного будови. Положення менструальної чаші, на відміну від тампона, низько в піхву. Як би там не було, важливо, щоб чаша не знаходять занадто низько, так як це може доставляти відчуття незручності. Стебло чаші не повинен виходити за межі піхви. Стебло менструальної чаші можна, при необхідності, вкоротити, але слід дотримуватися обережності, щоб не пошкодити дно чаші.

Менструальна чаша утримується на місці виникає герметизацією і вагінальними м’язами. Правильно введена менструальна чаша не відчувається всередині і її легко витягти, трохи проштовхнувши м’язами піхви.

Як впливає стан шийки матки на вибір чаші?

Розташування шийки матки. Ретельно вимивши руки, ви можете спробувати торкнутися пальцем шийки матки (cervix) під час менструації (схожа на дотик на кінчик носа). Якщо дістаєте ледве-ледве чи взагалі не можете її намацати – положення високе, при виборі розміру чаші можна цей фактор не враховувати.

Ваша шийка матки розташована низько, якщо ви можете легко її дістати, шийка близько до входу в піхву. В цьому випадку краще вибирати коротку і м’яку чашу. При середніх виділених і / або дуже низькому положенні шийки краще вибрати Lunette (1). При середніх виділених і не такому вже низькому положенні – Lunette (1) або LadyCup (L). При рясних виділеннях і не дуже низькому положенні шийки – Lunette (2).