Тиль Швайгер

Останні новини

ВІДЕО

ДЕТАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

Тіль Швайгер – гордість німецької кінематографії, видатний актор, здібний режисер, продюсер та просто привабливий і чарівний чоловік. Добре знайомий українським глядачам за ролями у стрічках «Простукати до небес», «Красунчик», «Лара Крофт» та «Король Артур».

Дитинство та юнацькі роки

 

Тіль (повне ім’я Тільман Валентин Швайгер) народився 19 грудня 1963 р. у німецькому Фрайбурзі в родині вчителів. Його ранні роки минули у Гіссені, а коли хлопчику виповнилося чотирнадцять, сім’я переїхала до Хойхельхайму.

Тіль ріс звичайною німецькою дитиною, веселим, кмітливим та рухливим. Він займався спортом, добре навчався у школі та не завдавав батькам великих турбот. Любив читати, захоплювався історією та планував, як і мама з татом, присвятити своє життя викладацькій праці.

Успішно закінчивши школу, він став студентом філологічного факультету та почав вивчати основи германістики. Але через два роки Тіль, на свій великий жаль, зрозумів, що великих статків викладацькою діяльністю не заробиш. Тому він покинув університет та вступив до медучилища, вважаючи, що в цій сфері на нього чекають більш світлі перспективи. Навчившись, він два роки прослужив у голландських ВПС, повернувся на батьківщину і знову залишився без діла.

Як часто буває, в його життя втрутився випадок, який допоміг визначитися з подальшою професією. Тіль зустрів стару знайому, яка вивчала в Кельні театральне мистецтво. Дівчина запропонувала йому спробувати свої сили у акторській майстерності, і Швайгер послухав її поради. Він вступив до театральної школи «Der Keller» і три роки опановував ази акторської майстерності. Щоб оплатити навчання, він брався за будь-яку роботу і навіть озвучував порнофільми. До речі, Тіль не приховує такого пікантного факту своєї біографії і не соромиться згадувати про цей період у своїх інтерв’ю.

Початок творчого шляху

 

Отримавши диплом актора, Швайгер у 1989 році влаштувався на роботу в боннський театр «Контра-Крайс». У той самий час йому запропонували зіграти невелику роль у молодіжному серіалі «Вулиця Лінден». Дебют виявився вдалим, привабливого молодого виконавця помітили та запросили на провідну роль у повнометражній комедії «Небезпечні перегони» (1991). За цю роботу Тіль отримав престижну німецьку кінонагороду, що додало йому впливу серед акторів.

У 1994 році вийшла ще одна комедія за участю Тіля у головній ролі – «Найбажаніший чоловік», завдяки якій він став відомим по всій країні. З цього моменту йому вже не потрібно було нічого доводити та обходити кіностудії. Режисери самі охоче шикувалися в чергу, щоб отримати приємного чарівного актора у свої проєкти. Протягом трьох років на екрани виходили бойовики, драми та комедії («Коханці Розмарі», «Супердружина», «Адреналін», «Бандит»), у яких Тілю вже звично діставалися ролі супергероя та крадія жіночих сердець.

Тіль ШвайгерЗеніт слави

 

Здавалося б, чого ще бажати молодому актору, який починав свою кар’єру з озвучення фільмів для дорослих. Проте Тіль не збирався зупинятися на досягнутому та вирішив спробувати себе в новій ролі. Він змінив амплуа і виступив співавтором та продюсером стрічки «Стукати в небеса» (1997), яка стала новим етапом у його кінокар’єрі.

Фільм оповідає про двох друзів, які, дізнавшись про свій смертельний діагноз, вирішили здійснити найпотаємніші мрії. Стрічку чекав приголомшливий світовий успіх, а про Швайгера заговорили як про глибокого драматичного актора. Ця робота Тіля була відзначена багатьма престижними кінонагородами, зокрема й головним призом Московського кінофестивалю.

Голлівуд також зацікавився новою зіркою, що сходила, і гостинно відчинив свої двері перед німецьким актором. Наприкінці 90-х він переїхав до Сполучених Штатів, де йому почали надходити численні спокусливі пропозиції.

Часто йому пропонували зіграти персонажів німецьких офіцерів нацистського режиму, від яких він рішуче відмовлявся, незалежно від їхньої фінансової вигідності.

Вперше Тіль відступив від своїх принципів та пішов на компроміс заради Квентіна Тарантіно, знявшись у його відомому фільмі «Безславні покидьки» (2009). Актор погодився, оскільки режисер спочатку планував його участь у цій стрічці, і персонаж створювався спеціально для Тіля. До того ж, герой Швайгера, будучи німецьким сержантом, щиро ненавидить фашистів.

Тіль Швайгер

Проте, Стівену Спілбергу не вдалося переконати актора знятися у його знаменитому «Врятувати рядового Раяна». Він категорично відмовився «знищувати» Тома Хенкса, пояснюючи це небажанням зображувати на екрані нацистських вояк. З цієї ж причини Тіль не погодився на роль німецького офіцера у фільмі Бондарчука «Сталінград», хоча він з великою повагою ставиться до режисера та російського кінематографа загалом.

Попри спокусливі пропозиції, які регулярно надходили від закордонних режисерів, Тіль все ж вирішив повернутися додому. У Німеччині у нього більше можливостей для творчого розвитку, адже останнім часом Швайгер займається переважно режисурою та продюсуванням, а також з великим задоволенням знімається у власних фільмах. Його приваблює можливість реалізуватися в різних творчих ролях, на відміну від Штатів, де йому пропонували досить одноманітну роботу.

На початку 2019 року на екрани вийшла екранізація безсмертного «Злочину і покарання», в одній з ролей якого знявся німецький актор. Тіль був неймовірно гордий та щасливий взяти участь у цьому проєкті, адже в юності він захоплювався Достоєвським і вважає його одним з найвидатніших письменників усіх часів.

Режисерська діяльність

 

Натхненний успіхом стрічки «Дістатися до небес», Тіль спробував себе у режисурі. Його першою режисерською роботою став напружений детектив «Білий ведмідь» (1998), де Швайгер зіграв головну роль. Фільм отримав позитивні відгуки від глядачів і кінокритиків, ставши новим етапом у творчому шляху. За ним послідувала комедія «На серці та нирки» (2001), де Тіль несподівано відмовився від головної ролі, довіривши її Штефану Вінку.

Особливої уваги заслуговує трагікомедія «Босоніж по мосту» (2005), знята у стилі «Дістатися до небес» та ставши першою самостійною роботою Швайгера як режисера (до цього він працював у співпраці з іншими постановниками). Як завжди, Тіль залишив за собою право виконати головну роль і блискуче впорався із завданням. Стрічка була тепло зустрінута глядачами та принесла її творцям значні фінансові прибутки.

Наступною не менш вдалою режисерською та акторською роботою Швайгера стала жартівлива мелодрама «Красунчик» (2007), яка стала найкасовішим фільмом німецького прокату за підсумками року. У фільмі знімалися всі четверо дітей Тіля, а також відомий боксер Володимир Кличко.

Швайгер згодом неодноразово залучав до зйомок своїх дітей: Емма виконала роль Магдалени в комедії «Спокусник» (2011), Луна-Марлі зіграла Ніну в «Ангелі-охоронителі» (2012) та дочку головного героя в бойовику «Шалений Нік» (2016).

Восени 2018 року глядачі мали змогу оцінити нову режисерську роботу Швайгера – блискучу комедію «Зустріч випускників».

Тіль Швайгер

Особисте життя Тіля Швайгера

 

Першою та поки що єдиною дружиною актора стала американка Дана Карлсен, модель та акторка. Влітку 1995 року пара узаконила стосунки, у шлюбі народилося четверо дітей: Валентин Флоріан (1995 р. Роман, Луна-Марія (!997 р.н.), Лілі (1998 р.н.) та Емма (2002 р.н.).

Майже десять років у родині панувала гармонія, проте невдовзі після народження молодшої дочки стосунки подружжя погіршилися. Дану не влаштовувала постійна відсутність чоловіка вдома, до того ж вона неодноразово викривала його у зрадах. Навіть повернення зі США до Німеччини не допомогло їм зберегти сім’ю. У 2005 році подружжя розійшлося, проте зуміло заради дітей підтримувати дружні зв’язки.

Поки Тіль не поспішає укладати нові шлюбні союзи та насолоджується вільними стосунками з жінками. У середині 2010-х він почав зустрічатися з Марлен Ширлі. Пара не приховувала своїх почуттів і ніжно обіймалася перед об’єктивами журналістів. Оточуючі відразу відзначили, що нова кохана Тіля дуже схожа на його колишню дружину.

Марлен не раз натякала у своїх інтерв’ю на можливість зв’язати їхні стосунки з актором шлюбними узами, а от Тіль був більш обережним у своїх висловлюваннях з цього приводу та уникає довгострокових прогнозів. До Марлен у нього були романи з моделями Мелані Штольц та Свеньєю Хольтман, яким так і не вдалося стати пані Швайгер.

Не вдалося це і Марлен. У 2017 році їхні шляхи розійшлися. Наприкінці 2018 року Швайгер захопився американкою Франческою Даттон, кінопродюсеркою на 20 років молодшою. Щастю пари завадила відстань: Тіль не хотів покидати рідну Німеччину, а Франческа ні на що не проміняла б Лос-Анджелес.

Тіль Швайгер

Тіль Швайгер зараз

 

У 2024 році Тіля Швайгера можна було побачити у новому шедеврі Гая Річі «Міністерство нечемних справ». Актор знову переступив через засади і зіграв нацистського офіцера – коменданта Генріха Люра, самозакоханого садиста.

Тим часом шанувальники не на жарт були стурбовані долею Швайгера. Ще у травні 2023 року актора звинуватили у токсичній поведінці на знімальному майданчику комедійного бойовика «Гонщики на драйві». Фільм, який Тіль сам зняв і зіграв у ньому головну роль, був тепло зустрінутий глядачами, але колеги режисера залишилися не у захваті.

Близько п’ятдесяти осіб поділилися з виданням Der Spiegel оповіданнями про його неприйнятну поведінку. Одного разу Швайгер вдарив товариша по обличчю після того, як той намагався завадити нетверезому митцю вийти на майданчик для зйомок. Згідно з твердженнями свідків, Швайгер ставився до групи зйомок «як до кріпаків», досить часто підвищував голос на колег під час кінороботи та докучав їм.

В серпні того ж року Тіль отримав ушкодження гомілки. В поранення потрапила інфекція, за декілька місяців сформувалася виразка, розпочався сепсис. Лікарі давали нерадісні передбачення – ймовірність ампутації кінцівки була надзвичайно великою. Через це Швайгер не зміг прилетіти до Нью-Йорка на презентацію «Міністерства нечемних справ» – йому заборонили виходити за межі лікарні.

Після лікування він проходив реабілітацію в Гамбурзі та на Мальорці. За словами його лікаря, Швайгер перебуває у відмінній формі, мотивований і утримується від алкоголю понад 150 днів.

Актор також відкрито зізнався у боротьбі з алкогольною залежністю та проходить терапію. Він зазначив, що працює над собою, щоб більше не втрачати контроль над ситуацією.

Тіль Швайгер

Кар’єра та нові проекти

 

У 2024 році Швайгер зіграв роль нацистського офіцера Генріха Люра у фільмі Гая Річі «Міністерство неджентльменських справ» . Крім того, він взяв участь у зйомках промо-ролика про дрифтинг у Білорусі, що викликало неоднозначну реакцію в суспільстві. Швайгер підкреслив, що його візит мав виключно творчий характер і не був пов’язаний з політикою.

Особисте життя

 

19 грудня 2023 року Тіль Швайгер відсвяткував своє 60-річчя в колі родини та близьких друзів на Мальорці. Він зазначив, що після важкого року хоче провести свято спокійно та в затишній атмосфері .

Незважаючи на труднощі, Тіль Швайгер продовжує активно працювати в кіноіндустрії та ділитися своїм досвідом з глядачами.


Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ “Про авторські та суміжні права – “Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою.”

Анна Андрійчук-Завгородня

7 хвилин на перегляд

Крісі Тейген

15 хвилин на перегляд

Хлоя Севіньї

4 хвилин на перегляд

Майлі Рей Сайрус

27 хвилин на перегляд

Мадс Міккельсен

10 хвилин на перегляд

Олексій Гнатовський

3 хвилин на перегляд

Пінар Деніз

6 хвилин на перегляд

Ален Делон

27 хвилин на перегляд

Фрідріх Мерц

8 хвилин на перегляд

Олександра Кучеренко

5 хвилин на перегляд

Анна Андрійчук-Завгородня

7 хвилин на перегляд